Съвети за начинаещи готвачи.
torbalan - Дървен философ
нещо прегладнях зверски одеве....
влетях буйно в хладилника - ама там скука...

намерих майонеза, две много ситни доматчета, лук и филе...

понеже бях гладен - първия сандвич го направих много набързо
нарязах лук на филиики, подредих го в разполовена кръгла питка (много са вкусни проклети питки) отгоре дебело майонеза, върху майонезата доматчето нарязано на филиики... вкусно беше, ама докато го ядох - потече ми върху ушите...

за това - втори вариант на сандвича приготвен с малко повече старание (след като поугасих глада с първия)
разполових питката на две
намазах я тънко с майонеза, върху майонезата - нарязан на филиики лук, върху него - пак тънко майонеза... всичко се обмазва, така че да лепне, а не да тече...
върху лука - доматки, върху доматките - пак тънко майонеза...
след това ред филе, ама много тънко нарязяно (да се чете весник през него), отгоре пак много тънко майонеза...
накрая питката се затваря...
получава се вкусен, сочен и нетечащ върху ушите сандвич (първия го ядох с послана пред мен хавлия)

за десерт на този сандвич му отива много една филия дебело намазана с краве масло и отгоре конфитюр от вишни (понеже нямаше шипков мармалад) :-D
zmeios - специалист
Ха-ха, браво!

Хареса ми това с потичането между ушите.

Не знаех че можем да обсъждаме кулинария в този раздел ;)
stefan_gb - специалист
:lol: :lol: да не си държан на сиджир колега :?
Във връзка с темата си спомням и аз нещо подобно .....
Естествено прибирам се гладен и гледам има само пържени кюфтета :-D взех един цял хляб 1кг. и го разрязах странично целия от краи до краи наредих вътре 6-те кюфтета но ми се видя че е много грозно и нестествено така ...... исипах и един буркан лютеница вътре в импровизирания хамбургер. След като изядох хамбургерчето се замислих къде го сложих всичко това :? бях около 50 килца тогава .....

Сигорно ще отидем за рециклиране :-D
kons - напреднал
Еи Торбалане, че вкусничко и мнооого смешничко с тФа по ушите ;-)))
Яко, чак ми се дояде даге ;-)

Тема "сандивч ала торбалан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: