Съвети за начинаещи готвачи.
kolev_k - специалист
stiv1961 написа:
В тенджера под налягане сложих лозови пръчки.Отгоре наредих изчистената от перки и глави и нарязана на шайби риба и изсипах сместа от оцет,олио,черния пипер,бахар,дафинов лист,доматения сок,250 мл вода и 2 с.л.сол.
След като тенджерата започна да си свирка засякох 1 час и след това я махнах от котлона.
При такова варене,рибата не става ли на каша?
Илчо Илиев - майстор
kolev_k написа:
stiv1961 написа:
В тенджера под налягане сложих лозови пръчки.Отгоре наредих изчистената от перки и глави и нарязана на шайби риба и изсипах сместа от оцет,олио,черния пипер,бахар,дафинов лист,доматения сок,250 мл вода и 2 с.л.сол.
След като тенджерата започна да си свирка засякох 1 час и след това я махнах от котлона.
При такова варене,рибата не става ли на каша?
Цък, даже е малко варенето, макар в тази тенджера темп. да е по-висока от нормално варене..
Преди доста години бях правил карагьоз с домати/лютеница в буркани, варих 3,5-4 ч, рибата не беше се разкашкала,но и кокалите си седяха, не стана като от рибна консерва,но на вкус беше може би по-добро...
За съжаление от доста години е късмет въобще да си вземеш карагьоз,а за консерви, и при тази цена...... :axe:
kuger - майстор
Не мога да найда рецептата за риба /скумрия правих/. Така... Преди да се е размразила тотално я почиствам добре. Режа на шайби, около 2 санта. Главите и опашките отиват за друга манджа.
Завирам вода /тук ми се губи рецептата, слагах ли нещо във водата/. При силно вряща вода слагам по малко от шайбите вътре. Държа колкото да побелее месото. Вадя внимателно с решетъчна лъжица. С пинсета изтеглям гръбначната кост и това, което успея да видя, като внимавам да не пръсна шайбата. След охлаждане на рибата редя в бурканчета, като се мъча да вкарам и зеленчука между шайбите. Зеленчука е кисели краставички на шайбички, боб бял /май/. Заливам с доматено пюре, разредено с малко вода. Традиционни подправки - чер пипер, бахар, дафинов лист. 100% съм изтървал нещо, не я правете, докато не я поствам цялата!
Рецептата не е точна, като я намеря ще я поствам. За това, колко време варя, също.
Когато узрее, няма кост, няма нищо! Всичко е стопено.
gogo7777 - майстор
Завирам вода /тук ми се губи рецептата, слагах ли нещо във водата/
Слагаш бахар, мента и дафинов лист. Поне така знам от един капитан, рецептата е сходна. :)

Тема "Консерва,,Ропотамо"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: