• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Съвети за начинаещи готвачи.
Mega - специалист
Абе то в токсилокогията не взимат за сране. Взимат за фалоидно отравяне.
hidrazin - майстор
Абе то хубаво че взимат за фалоидно отрявяне ама тая не причинява такова. Както и голяма част от другите гъби дето се водят отровни, слабо отровни ...
От тая Chlorophyllum molybdites до сега май не е известен смъртен случай. За съжаление това съвсем не е така при фалоидното отравяне.
Та общо взето внимавайте какви гъби и от къде ги берете. Ако не сте сигурни или се съмнявате дори и най-малко - просто ги изхвърлете или не ги берете!
:partyman:
zdraveca - специалист
Проблема не е в гъбите, а в берачите. И някой може ли да ми отговори, кое лице или организация (служба) се занимава с контрола на гъбите по хипермаркетите и магазините? Бай мангал дето ги гледа в гаража, полуграмотния приемчик или продавачката с диплом за фризьор? И ми твърдите, че това е безопасно :lol: предпочитам да разчитам на собствените си знания и умения. Случвало ми се е да изхвърлям, (макар и може би пресилено), определени бройки от магазински печурки, които са ми много бели по ламелите отдолу, и винаги проверявам всяка една от тези гъби. Убеден съм, че ако човек има мозък и мисли, нещата се получават. Има достатъчно информация, и то актуална свързана с гъбите, има и хора знаещи, готови да помогнат със съвет. Гъбите двойници нямат, има хора които не познават разликите!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Ядливи гъби и манджи с тях ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: