• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Съвети за начинаещи готвачи.
kr1100 - майстор
chapara написа:
Синя е ракията в първите 100 грама-отделяш ги и готово. И това е ако не си варил една година, после на последващите казани няма синьо :-D :wink:
Ами с новата наредба - по 6 месеца без варене :)
Ще се налага "тубиране " на матряла -пресован и прецеден.
Някой да си признае ще дочака ли срока за откриване на сезона за варене ??

ky-kyy :supz:
Последна промяна от kr1100(стар) на чет яну 07, 2016 8:06 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
kr1100 написа:
chapara написа:
Синя е ракията в първите 100 грама-отделяш ги и готово. И това е ако не си варил една година, после на последващите казани няма синьо :-D :wink:
Ами с новата наредба - по 6 месеца без варене :)
Ще се налага "тубиране " на матряла -пресован и прецеден.
Някой да си признае ще дочака ли срока за откриване на сезона за варене ??
Ти дай матрял, матрял дай :lol: Па да видим, кой ша има тоз кураж, да ми каже, че забранено :axe:
Теди - специалист
То е до 500 кила, за домашни нужди кой прави и толкова. Семейството ми трябва да е от 15 члена пропаднали пиеници. :mrgreen:
biol - специалист
Mega написа:
Колеги, нещо темата замря? Аз тези дни врътнах на колоната два казана с Мерло и изкарах доволно количество неразреден еликсир. Сега отлежава и му правя разни магии. ;) Надявам се до месец да е готов. Дотогава разчитам на миналогодишните дарове.
Я се похвали с колона,
Mega - специалист
biol написа:
Mega написа:
Колеги, нещо темата замря? Аз тези дни врътнах на колоната два казана с Мерло и изкарах доволно количество неразреден еликсир. Сега отлежава и му правя разни магии. ;) Надявам се до месец да е готов. Дотогава разчитам на миналогодишните дарове.
Я се похвали с колона,

Нямам лична колона, карам си материала и си плащам. ;)
Илчо Илиев - майстор
Един въпрос към знаещите, след сума дебати на народните хрантутници, какво последно измътиха за казаните,но не тия селските,а домашните,последно, мога ли спокойно да си варя в къщи на моя си казан или да ходим на селския :?




П.п.При наличните ми комшии ,ако има някаква забрана, риска да ме топнат на данъчни/митници е 100% гарантиран...
Andri01 - майстор
Мисля,че има някакъв минимум,над който се плаща нещо. Това е май за домашните казани.
kuger - майстор
Илчо Илиев написа:
Един въпрос към знаещите, след сума дебати на народните хрантутници, какво последно измътиха за казаните,но не тия селските,а домашните,последно, мога ли спокойно да си варя в къщи на моя си казан или да ходим на селския :?




П.п.При наличните ми комшии ,ако има някаква забрана, риска да ме топнат на данъчни/митници е 100% гарантиран...
Палиш огъня в късна доба :-D
Илчо Илиев - майстор
Абе те са като таласъми, цял дем се крият из къщи,а надвечер излизат и сядат на една маса, която е на ...3-4 м от казана, преди дебнех да завали и тогава варях...
Идеята ми беше, ако някой е запознат законово как седят нещата, да сподели,а аз вече ще си правя сметка къде и кога ще я варя...


П.п. kuger, Приятелю, онова мерло вкисна,чак ми се плачи,но поне да му изкарам алкохола,че иначе хептен зян..
Мислех да го направя на оцет,но мноо цапа пущината,а и имам към 300л...бая краставици ще трябват..
kr1100 - майстор
вари като индианците ш огън без дим / пушек/ само сухо дърво. Ама не ти знам съседите :?
Офф пропусна празниците за това.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: