Съвети за начинаещи готвачи.
mcm - специалист
Да бе, и накрая на месеца заплатата на енергото, те тия консерви златни ще ти излязат. А и си е мазохизъм, като знам каква сауна става като се пусне фурната, не мерси. Но накрая ми стана интересно, опиши как точно стерилизираш бурканите във фурната. :?
infomar
mcm написа:
...........Но накрая ми стана интересно, опиши как точно стерилизираш бурканите във фурната. :?
И на мен ми е интересно на колко градуса и време. Термо релето на печката едва ли е калибровано и е нормално да има разлика с реалната температура вътре... но казва ли ти някой :?
torbalan - Дървен философ
Редя ги на два реда общо 24 нормални буркана и пускам фурната на малко над 100 градуса на вентилатор...
Ако искам да стане по-бързо на 120, обаче винаги забравям да ги следя и изкипяват. За да чистя после по-лесно слагам тавата дето върви с фурната най-отдолу.

Като ги изключа съм пробвал и по двата начина - обърнати с капачката надолу докато са още горещи и да ги оставя да си изстинат във фурната без да отварям. И по двата начина няма проблеми.

За цена не съм правил сметка. Консерви правя само в случай, че имам качествен материал, който ми е жал да изхвърля...

Повечето ми познати наоколо ги варят на котлон в голяма тенджера. Не мисля, че ще изгорят по-малко ток по тази схема.

За да запаля огън на двора пък - трябва да купя дърва от някъде. Идея нямам къде се продават дърва за огрев и дали изобщо някой ще иска да ми продаде, колкото за варене на буркани :)
Трябва и място за огнище да имам, което също нямам, а на барбекюто няма да стане, защото камината е ниска... Подходящи съдове също нямам...
kolev_k - специалист
n_a написа:
Завиждам ти, честно :-)
Доматите в бутилка и буркан, че даже може без варене
А как се стерилизират?С аспирин става ли?
uphero - специалист
Ако можеш го смели. Миналата година така направих 10-на буркана.

Тема "Как се съхранява печен патладжан в буркани?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: