Съвети за начинаещи готвачи.
Гост - специалист
Е, ти пък съвсем мързеливата искаш. Да дойде някой и да ги окачи вместо теб да съхнат?
Поне си овкуси сам каймата и напълни червата.
За смилане- почти навсякъде, където продават месо и сами си приготвят кайма- мелят.
Миналата зима аз си взех месо от Метро и ми го смляха на момента.
Да, но явно имам нещо предвид като питам.
Ако някой найстина знае такова място в София, ще съм много благодарен , ако ми каже.
Утре ще се опитам да кача сушилнята , която направих този уйкенд.
jinio - специалист
Здравейте на всички! Като за начало на сезона реших да направя няколко телешки филенца по рецептата със сол ракия и вода. След като престояха около 40 часа извадих филенцата, но ми направи впечатление, че те не бяха като тези които седят в сол, бяха си меки на пипане. Въпроса ми е, това нормално ли е или да се притеснявам, тоест да мисля нещо да ги сложа само в сол.
resistbody - майстор
jinio написа:
Здравейте на всички! Като за начало на сезона реших да направя няколко телешки филенца по рецептата със сол ракия и вода. След като престояха около 40 часа извадих филенцата, но ми направи впечатление, че те не бяха като тези които седят в сол, бяха си меки на пипане. Въпроса ми е, това нормално ли е или да се притеснявам, тоест да мисля нещо да ги сложа само в сол.
Няма как да са като тези който седят в сол. Солта е хигроскопична, водата излиза от филето и сол влиза в филето(най-общо казано) Когато е в солов разтвор, филето ще се осоли, но няма да отдели вода, или поне не толкова, отколкото при сухото солене. Това е казано с най-прости думи. Затова едното ти е сухо, а другото меко.
Няма да се притесняваш, няма да се натровиш от това че е меко, само повече ще го сушиш от другите... даже може да стане по-добре.

Хайде малко и от моята продукция ;)
Изображение
Гост - специалист
Това, в червените мрежички какво е?
resistbody - майстор
Гост написа:
Това, в червените мрежички какво е?
Пуска му викаме, преди 2 години разбрах, че е с местен характер, но в нашия край всички го знаят.
Една статия http://batimiti.blogspot.bg/2015/01/blog-post_31.html
bulhomes2 написа:
Малко?!?
Това ми е третата сушилня, която си е walk-in, другите са по за 150 кила някъде. Говоря за бутиково производство, в производствени условия. Всичко е 100% месо, прясно охладено българско. Имам клиенти който ги купуват и продават двойно за домашни. И всички са направи си сам ;) хахаха, та ако някой е решил да суши лятото може да му дам насоки :)
Гост - специалист
Много интересно четиво и бих се пробвал да направя такъв деликатес, ако намеря откъде да закупя мехур...
Черваза пълнене намерих миналата година, но не продаваха по 10-20 метра, та трябваше да купя цяла връзка от 100 метра, които съхранявах в хладилника оваляни в морска сол. Та - от тях напълних преди седмица.
Ще съм благодарен ако споделиш откъде може да се намери мехур за "пуска" ?
jinio - специалист
Мерси за бързия и точен отговор. Ето вече ги обмазах и закачих за сушене. За мазилото използвах около 100 гр. червено вино, около 100 гр бяло вино, две с.л червен пипер + една пушен червен пипер, чубрика, риган, джоджен, босилек и три четири скилидки пресован чесън, малко сол, лимонов сок, като всичко това омесих на каша и оставих да престои една вечер. Днес потопих и намазах обилно филенцата и ги обесих.

Прикачен файл

DSC_2774 (Copy).JPG
DSC_2774 (Copy).JPG (113.53 KиБ) Видяна 1767 пъти
resistbody - майстор
Гост написа:
Много интересно четиво и бих се пробвал да направя такъв деликатес, ако намеря откъде да закупя мехур...
Черваза пълнене намерих миналата година, но не продаваха по 10-20 метра, та трябваше да купя цяла връзка от 100 метра, които съхранявах в хладилника оваляни в морска сол. Та - от тях напълних преди седмица.
Ще съм благодарен ако споделиш откъде може да се намери мехур за "пуска" ?
До нас лесно се намират, има доста вносители на черва в града. Ако искаш мога да пратя. Офертата важи и за всички останали, черва също може да пратя по-малки количества ако иска някой.
Всичко на лично да ми пишете, да не разводняваме темата.

Тема "Домашен майсторлък - месна диета :-D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: