Съвети за начинаещи готвачи.
Kasap - специалист
hidrazin написа:
Предлагам да променим рецептата и вместо крушки да шибнем светодиоди. :shock:
:partyman:
А вместо черен хайвер да сложим зелен? Впрочем, за какво ти е този рецептурник, кръчма ли ще отваряш? :prost:
Andri01 - майстор
По горе му казах на Хидрата ,ама нещо се ослушва!! :) :? Карай,здраве да е :partyman:
hidrazin - майстор
По-горе хидрата писа че отива на кръчма. Сега се връща. Никой не попита къде за да дойде.
Той пък никога не се е страхувал или притеснявал да почерпи или да подари. Толкоз.
В тази връзка се натъкнах на поредния бъг в новия ни сайт.
1.Скрийна с рецептата първоначално ми се почви само като линк.
2. После излезе нормално както в стария форум - с намалена резолюция.
3. Реших да подменя картинката с такава, качена на някой друг хост - в случая радикал ру.
4. Да ама не. Слагам новата картинка но не ми позволява да изтрия прикачената картинка от моя комп на форума.
:? Дано съм успял да обясня. Сега са на лице тази от радикала и прикачената.
Не ми позволява да изтрия прикачената. :?
:partyman:
Andri01 - майстор
:) Не е до кръчматааа! А до рецептата с "драното" от червената книга/ да не е онази ,червената книга за защитените животни?/ :? А мезето за драното-всеки от тука пишещите предполагам вече е заложил в бурето!?
nikolson - майстор
Този рецептурник е класика. Ползва се и до днес в общественото хранене за калкулации. Има едно следващо издание след 1989г. След това има един на Благой Рагин и това е.
Всъщност, виж рецептата за кебапчетата, не е това, което се прави и правеше даже и в последните години на соца.
shotik - майстор
Ето го , на Профиздат 1960 г, "само" 785 страници
Прикачен файл:
CIMG6322.JPG
Прикачен файл:
CIMG6323.JPG
hidrazin - майстор
При мен последната рецепта е на страница 843. :-D
Пореден (последен) номер на рецептата 1120.
:partyman:
Илчо Илиев - майстор
Ни съ сдържах, кат ша си мерим рецептурниците, да са включа и аз....


Изображение


Изображение

Това червеното явно е ''претапицирано'' и е учебник,но в основната си част си е рецептурник,а другия си го взех преди доста години,но не успях да се докопам до другото издание-сладкарство...,макар ,че в тоя,големия има и сладкарство...
Иначе малки книжлета с рецепти за всякакви неща имам доста...
hidrazin - майстор
Да, този големия би трябвало да е последното издание на червения рецептурник.
:partyman:
dundi - специалист
Хайде и аз вече съм собственик на рецептурника. Остава да пробваме 1000 та рецепти :)

Тема "Червения рецептурник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: