• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Съвети за начинаещи готвачи.
Киррил - специалист
Няма да оставаме назад, и у нас вече се произвеждат лаври .....


Прикачен файл:
11.jpg
Lisko - майстор
пон яну 15, 2024 11:31 amkozl написа:
Бъдещето е на машините. Къде ще е човека обаче и какво ще се случи с него когато се окаже, че е непотребен на машините с ИИ :?
Хубав въпрос който се редуцира до въпроса - "А какво искат машините?".
В един иначе хубав филм, бяха свели човека до нивото на батерийка Дурацел.
Надали.
пон яну 15, 2024 12:59 pmКиррил написа:
Няма да оставаме назад, и у нас вече се произвеждат лаври .....
И това е вярно.
Andri01 - майстор
С измислени лаВри си вдигат егото глупаците! Но другото е ларВи...поне така пише в нета. :?
nikolson - майстор
Как се обръща света!!!
Защо е този хленч?

Защо въздишат хората

по някакви традиции

изстинали?

Романтиката е сега в моторите,

които пеят

под небето синьо.

И неразбрали тази песен горда,

напразно

мръщите

чела.

Тя носи вечната

човешка бодрост

на яките

стоманени

крила.

Аз виждам в бъдещето тез

орляци

да пръскат

дъжд

от семена.

И в песните им,

рукнали

отгоре,

да блика

труд

и свобода.

Аз виждам как

прелитат

над моретата,

високо над екваторния пек,

прелитат над зелените полета

и над арктическия снег.

Това е новата романтика,

която

се ражда

и добива своя плът.

И въплотена в самолетно

ято,

обхожда днес

от край

до

край

светът.
Каня те на зимна тренировка- 16-18 Февруари, салага.
Пещера Духлата- тренировъчна акция.
Странно как съм попаднал в мейлинг листа на ПС. Мое да натрупаш нови познанства и ларви.-

Гога, нема оправия. Никой не харесва откровени ръбове, някои чак отвътре ги яде.

По темата- сигурен съм, че познавам само един пещерняк, той спасител и инструктор, който би одобрил изкуствено месо. Вегетарианец е.
kozl - майстор
пон яну 15, 2024 7:11 pmLisko написа:
пон яну 15, 2024 11:31 amkozl написа:
Бъдещето е на машините. Къде ще е човека обаче и какво ще се случи с него когато се окаже, че е непотребен на машините с ИИ :?
Хубав въпрос който се редуцира до въпроса - "А какво искат машините?".
В един иначе хубав филм, бяха свели човека до нивото на батерийка Дурацел.
Надали.
А какво искат човеците :?
Днес принтирано месо, утре принтиран человек.
Принтирания человек дали е робот?
А дали и човека е робот :? - създаден от програма?

А живота във война дали е по продължителен от Duracell- а :?
Дано този "филм" не го гледаме.
ivanovbg - майстор
От чисто хранителна гледна точка изкуственото месо става за ядене, но за 99% от болестите организма разбира от храната. Това месо отгледано в стерилна среда не е боледувало. В него няма никаква информация, антитела и ... Абе не знам как да го обясня, но нещо такова ми се върти в главата. Новородените от майчината коластра и мляко наследяват имунитета от майка си.

От това месо нищо положително няма да научи един организъм дето се храни с него.

Иначе вкус се възпитава. Хората ще привикнат към вкуса му и няма да харесват вкуса на естественото. Примерно моите внучки не можеш ги накара да ядат домашно кисело мляко, домашно масло....

Може и да го принтират директно варено, печено, пържено... Само трябва главата на принтера да се загрява до определена температура и смесва по време на принтиране с подходящи съставки.
Virtex - майстор
пет яну 12, 2024 8:28 pmMamaMy написа:
Безкофеиновото кафе, безалкохолната бира и изкуственото месо са първите стъпки към надуваемата жена. Като свършите с игрите по двора спадаш жената и децата и ги прибираш в гардероба. :razz:
Без лошо за безкофеиновото кафе ако може :-D
пет яну 12, 2024 12:59 pmКиррил написа:
някои държави със своите необятни земи, в момента са се насочили към отделяне от останалият свят и пълно самозадоволяване с натурални храни от всякакво естество.
Не съм прочел навреме преди да едитнеш поста си (защото изобщо няма смисъл да се коментира една страна), погледни какви са страничните ефекти, когато една страна иска да произвежда всичко сама и започва да прави глупости. Изобщо не говоря за оригинално възхвалената/цитирана от теб страна конкретно, а за всички такива. Които единственото, което правят е да съсипват еко-системата с оглед "самодостатъчност", "ние можем всичко" и всякакви такива истории без съобразяване какво правят, за да постигнат тези цели.
Ако си гледал planet earth ще разбереш. Иначе всички тези "ние сме си достатъчни" на фона на цялата свързаност за мен е голямо късогледство. Освен ако естествено човек не се интересува само за себе си, а за следващите поколения е "майната ви". Защото дългосрочният ефект на каквато и да е злоупотреба не е добър, независимо за какво става дума.
вт яну 16, 2024 9:24 amivanovbg написа:
но за 99% от болестите организма разбира от храната.
Разбира за бактериите/вируси/чужди тела и други нетипични организми, които влияят на тялото чрез постъпване в него заради храната или искаш да кажеш, че храната ни кара да се разболяваме ? Нещо не разбрах как дали месото е от кланица, Баба Пенка или изкуствено отгледано може да повлияе на имунната система на човек.

Ако има вредни неща в продуктите (като "радиацията" от торовете по-горе) може и да повлияе, но тогава би трябвало "по-чисто" месо да е по-добре. Най-малкото без антибиотици и другите остатъчни агенти в месото.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Какво ви е мнението за изкуственото месо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: