• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 25
Съвети за начинаещи готвачи.
Stefan_62 - майстор
Я да попитам майсторите, преди седмица заложих телешки суджук да съхне /купен готов суров/.От няколко дена забелязах когато го пердаша :lol: , че леко лепне :? , на мирис е добре и видимо външно също. Суша го на остъклена тераса, като денем отварям всички прозорци и се получава добро проветрение. Та питането ми е от какво може да се дължи това лепнене :? и какви мерки да взема. Миналата година януари месец в най-големите студове също суших и стана перфектен, но нямам спомен дали по време на сушенето пак лепнеше преди да стане. Хайде помагайте :lol: :drinkers:
stiv1961 - майстор
Stefan_62 написа:
Я да попитам майсторите, преди седмица заложих телешки суджук да съхне /купен готов суров/.От няколко дена забелязах когато го пердаша :lol: , че леко лепне :? , на мирис е добре и видимо външно също. Суша го на остъклена тераса, като денем отварям всички прозорци и се получава добро проветрение. Та питането ми е от какво може да се дължи това лепнене :? и какви мерки да взема. Миналата година януари месец в най-големите студове също суших и стана перфектен, но нямам спомен дали по време на сушенето пак лепнеше преди да стане. Хайде помагайте :lol: :drinkers:
Козата си иска пръч,суджука- хлад, според мен времето е още топло за тия благинки :?
Stefan_62 - майстор
stiv1961 написа:
Козата си иска пръч,суджука- хлад, според мен времето е още топло за тия благинки :?
Абе прав си :drinkers: , ама реших таз година по-ранко да ги заложа, че да станат до към коледа. И аз си мислех, че може и от топлото да е, ама си викам хайде да попитам. Явно ще доизсъхват в хладилника :lol: :drinkers:
Mega - специалист
Днес направих малко мезе от това "простото" на колегата Valentor. Надявам се, да е спазил точно рецептата като я е писал, защото иначе ще вземем от неговото мезе. ;)

Прикачен файл

IMG_0417_OK2.jpg
IMG_0417_OK2.jpg (96.54 KиБ) Видяна 4728 пъти

Прикачен файл

IMG_0412_OK2.jpg
IMG_0412_OK2.jpg (74.27 KиБ) Видяна 4728 пъти
Stefan_62 - майстор
Mega написа:
Днес направих малко мезе от това "простото" на колегата Valentor. Надявам се, да е спазил точно рецептата като я е писал, защото иначе ще вземем от неговото мезе. ;)
И аз преди седмица направих една рибица по неговата рецепта /но още съхне/ и ако не се получи ще му я изпратя той да си я яде :lol:, ако пък ми хареса ще го почерпя едно виртуално питие :drinkers: :lol:
Mega - специалист
Стефане, твоите много ми зеленеят? С какво ги омазваш преди канапа? Аз правя смес от Червен пипер, малко лют червен пипер, кимион, малко чубрица и малко мащерка.
Stefan_62 - майстор
Mega написа:
Стефане, твоите много ми зеленеят? С какво ги омазваш преди канапа? Аз правя смес от Червен пипер, малко лют червен пипер, кимион, малко чубрица и малко мащерка.
Ами зеленеят защото този път не сложих червен пипер :lol:. Иначе използвах същите подправки като теб, но както казах без червен пипер + кориандър, чер пипер и сушена мерудия. Приготвих ги едно към гьотере :lol: не съм спазвал някъки пропорции, ами от всичко по малко, само чубрицата е повечко, явно затова изглеждат зелени. Друг път купувах готова подправка за кайзероване, но този път реших да сменя десена :lol:Тази вечер пробвах едно мезе /от тези дето ги държах заринати в сол/, още е малко сурово, но на вкус е добро. :drinkers:
bivolan - напреднал
Вече трети ден откакто окачих пастърмите и тоя път реших да ги овъргалям в две различни подправки.Едната подправка беше прясно смлян черен пипер,същото количество прясно смлян чимен,съвсем малко червен пипер.Другата партида я направих като каша пак от пресно смлени чер пипер,чимен и кимион със пресован чесън,брашно за спойка соев сос няколко капки и малко червено винце.
Бях купил и една готова смес за кайзероване,ама беше безмислено люта за пастърма и се отказах от нея.
filmatoplo - майстор
Stefan_62 написа:
Я да попитам майсторите, преди седмица заложих телешки суджук да съхне /купен готов суров/.От няколко дена забелязах когато го пердаша :lol: , че леко лепне :? , на мирис е добре и видимо външно също. Суша го на остъклена тераса, като денем отварям всички прозорци и се получава добро проветрение. Та питането ми е от какво може да се дължи това лепнене :? и какви мерки да взема. Миналата година януари месец в най-големите студове също суших и стана перфектен, но нямам спомен дали по време на сушенето пак лепнеше преди да стане. Хайде помагайте :lol: :drinkers:
Същото и при мен -някой леко лепнат долу на сгъвката където е по дебело -какво да ги правя :? :) , става ли да ги овалям с пепел да им дръпне влагата или друго да предприемам , миналата година по това време вече съхнеха :? :wink: .
Stefan_62 - майстор
filmatoplo написа:
Същото и при мен -някой леко лепнат долу на сгъвката където е по дебело -какво да ги правя :? :) , става ли да ги овалям с пепел да им дръпне влагата или друго да предприемам , миналата година по това време вече съхнеха :? :wink: .
Явно е от топлото време, както казва Стоян. Аз моите им отварям през деня всички прозорци и взеха да се пооправят. Миналата година в студа и аз нямах проблеми, но сега е различно. Бъди оптимист, ще се оправят :lol:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 25

Тема "Въпрос за суджук, луканка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: