Съвети за начинаещи готвачи.
Здравейте на всички във форума.Наскоро си купих хлебопекарна Тефал.Много ми беше необходима в смисъл такъв не за първи път попадам на боклуци в купения хляб и се зарекох повече да не купувам хляб с пирони с клечки и каво ли не .Правех си в къщи погачи замесвах ,но ми е много трудоемко /липса на време и реших да си купя домашна мини хлебопекарна.Купих я,но се оказа ,че не е толкова просто както да месиш и да слагаш продукти на око.нещо да сбъркаш в грамажа и хвърляш продукта, който си направила в тая машина.Та мисълта ми е ако има някой такава чудесия да сподели практиката и рецептите си.Благодаря предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нямам такава чудесия, но от познати с машина за хляб знам, че нейите рецепти са си ОК, и рецептите от готварските форуми са повече от възможните за изпълнение. Та предлагам в търсачката да пишеш "машина за хляб рецепти" иииии http://www.google.bg/search?sourceid=na ... 1%82%d0%b8
diaflin - специалист
@daiana06, @n_a ти е посочил правилния линк. Във форумите на бгмама са изписали тонове от съвети и рецепти за хлебопекарната. Ето ти и директен линк към настоящата актуална тема.

Колкото до личния ми опит ( аз имам хлебопекарна Клатроник ), започни със рецептите които са написани в книжката на твоята хлебопекарна, спазвай точно мерките - като използваш мерителните чаша и лъжици на твоята хлебопекарна и слагай продуктите в определен ред. Първо течните(мляко, вода) после брашното и накрая захар, сол.

Води си и записки , какво слагаш , в какво количество, и поредност, коя програма си използвала , какъв е бил крайния резултат. Това ще ти позволи да "тунинговаш" хляба си :) и да го подобриш в последствие.

И не се отчайвай ако в началото не се получи според очакванията ти.
ха ха към машината имам диск с рецепти правих три четри рецепти нищо не става .Аз толкова продукти изхабих ,че е грях Искам мнение на човек който има специално марка Тефал може би има някъква специфика ,която не я знам.
diaflin - специалист
Не мисля, че Тефал се различават съществено от останалите марки. Всички хлебопекарни имат подобни програми и правят един и същ хляб.
mariayn - специалист
Отначалото съпругата доста продукти изхвърли , но след като си взе везна всичко си дойде на мястото .Иска си да е точно всички продукти .
crez - майстор
mariayn написа:
Отначалото съпругата доста продукти изхвърли , но след като си взе везна всичко си дойде на мястото .Иска си да е точно всички продукти .
+1 Точно така!
1.Купи си електронна везна и точно спазвай грамажите.
2.Никога не слагай продукти току що извадени от хладилника, ако не е с отложен старт.
3. Ползвай суха мая, но гледай да не е с изтекъл срок на годност, ако ползваш прясна нормална спазвай т.2
Имам и ползвам такава от 12г. От много ползване се изтри тефлона на съда и започна трудно да се изважда.
solo5 - майстор
когато започне да се лющи тефлоновото покритие изхвърляйте уредите и тиганите
оказва се че тефлонът е доста вреден
в последно време много компании му търсят заместител
излязоха тигани с керамично покритие, алпаката се завръща и т.н.
iivanov - майстор
Първи хляб с т'ва нещо. У дома мирише на селска фурна. :-D Някой правил ли е калкулация, за рентабилноста на такива машинки?

Прикачен файл

IMG_20140309_134547.jpg
Stefan_62 - майстор
Ами излиза малко по-скъпо от това да си купиш готов хляб /като сметнеш брашно, ток, мая другите продукти не ги смятай, че са в минимални количества/, но пък хляба става перфектен. И не само той, правили сме и кекс и козунак и тесто, въпросът е да спазиш точно пропорциите на продуктите, че иначе не се получава нищо /особенно при хляба/ и зависи много от брашното.

Тема "Домашна хлебопекарна-мини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: