• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
zdraveca - специалист
Относно канелката, миналата годиина приложих една тактика за трушийката, но става за всичко що е в бидон. Изнамерих някакво пластмасово шишенце от по -дебела пластмаса, мисля от някакви хранителни добавки беше, след което пробих капачката с размера на резбата на канелката, и я сложих след уплътнението и стегнах пак канелката както си е. А вече самото шишенце лекичко с горещото пиронче, на дупчици.След това завинтваш на място, винаги можеш да свалиш и да го измиеш. Шишенцето е колкото бурканче от пюре, което дава нужната площ за достатъчно дупки, а капачката го държи много здраво и трябва наистина много груба сила, за да го поместиш, от мястото му. С това приспособление, проблеми несъм имал, със запушване, а си имаше черен пипер и други дреболии.
roly - специалист
Колеги,
имам един въпрос:
Знам че бурето се опушва със серни ленти, днес си купих 5 но незнам как се палят-
направих си едно канче да виси на тел,
но една след друга ли да ги паля през интервал или всичките заедно на руло и да ги духна да изгаснат преди потапянето?
stiv1961 - майстор
roly написа:
Колеги,
имам един въпрос:
Знам че бурето се опушва със серни ленти, днес си купих 5 но незнам как се палят-
направих си едно канче да виси на тел,
но една след друга ли да ги паля през интервал или всичките заедно на руло и да ги духна да изгаснат преди потапянето?
Една лента е достатъчна за 100- литрово буре. Аз закачам лентата с тел дълга колкото е долу горе радиуса на бурето, паля и затапвам бурето. След половин час отварям и плакна бурето два, три пъти с вода.
valentor - специалист
Е, те точно поради тези /безумни за мен/ процедури съм се отказал от бъчви и бурета.
Бурната ферментация в бели пластмасови бидонЕ.
Тихата и съхранението в туби, 11 литрови от вода,също пластмасови.
Пластмасата докато ме отрови, отдавна ще са ме изяли червеите.
Лесно се мият или съответно изхвърлят пластмасовите.
roly - специалист
stiv1961 написа:
roly написа:
Колеги,
имам един въпрос:
Знам че бурето се опушва със серни ленти, днес си купих 5 но незнам как се палят-
направих си едно канче да виси на тел,
но една след друга ли да ги паля през интервал или всичките заедно на руло и да ги духна да изгаснат преди потапянето?
Една лента е достатъчна за 100- литрово буре. Аз закачам лентата с тел дълга колкото е долу горе радиуса на бурето, паля и затапвам бурето. След половин час отварям и плакна бурето два, три пъти с вода.
А плакненето трябва ли,
нали лентата се пали за да се убият разни микроби в дървото, или остава дъх от лентата ако не се измие?
stiv1961 - майстор
Аз го плакна за всеки случай.
Е, те точно поради тези /безумни за мен/ процедури съм се отказал от бъчви и бурета.
valentor, не върви някак си в битовия кът да изтипосам туба с вино и да наливам на гостите от нея :) . Друго си е канелката да изскърца, а :partyman:
kapanec - специалист
И аз вчера изпълних плана за тая година смлях 500кг за 1ч,30мин със новата ми придобивка има опция и за отделяне на чепките.1 бидон Сторгозия,1 бидон Мискет Кайлъшки,1 бидон 50/50 за розе.Но лозенцето ме изненада тая година около 200кг останаха и ще го бера по другата седмица

Прикачен файл

IMG_20130920_133719[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20130920_133700[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20130920_133421[1].jpg
roly - специалист
Моето тая година даде 380 кг.,
което се равнява на 1200/дка.
Ще има винооо! :rock: :rock: :rock:
kapanec - специалист
Моето лозенце е 4 реда, ред от ред 1,5м и дължина 32м общо около 200кв(0,2дк). Сутрин и вечер го бъркам и от снощи бурната ферментация (Ври) е доста бурна :drinkers:

Прикачен файл

IMG_20130923_065240[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20130923_065502[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20130923_065536[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20130923_065840[1].jpg

Прикачен файл

IMG_20130923_070124[1].jpg
stiv1961 - майстор
След всяко бъркане нали изхвърляш чепките?
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: