• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
roly - специалист
Добре е- подържай температура около 20 градуса в помещението.
valentor - специалист
Кой пази винцето си на открито - да го топли, че пак шЪ има сълзици и сополи,както лани, че не било превряло.
Моето успешно превря, при Т= 20 градуса Целзиеви, и вече е на 19 денЯ.
Ще го пия през зимата 2013/2014
Mega - специалист
При мен вече е 7-ми ден. Ври и кипи доволно. Бъркам по три пъти на ден, сместа омекна вече и се бърка лесно.
stiv1961 - майстор
valentor написа:
Кой пази винцето си на открито - да го топли, че пак шЪ има сълзици и сополи,както лани, че не било превряло.
Моето успешно превря, при Т= 20 градуса Целзиеви, и вече е на 19 денЯ.
Ще го пия през зимата 2013/2014
Ами тя зимата дойде вече :) , и моето превря успешно и е вече на 20 дни. Навреме се застуди/ за нас двамата де :-D / сега като се избистри и го претакам :drinkers:
katcko - специалист
И при мен температурата на помещението е 20 С",вече пети ден ври и тази сутрин показа захар 13.Бъркам го по 3-4 пъти на ден,на бъркалката отдолу заковах една дъсчица около 30 см. и стана на буквата Т,просто се родих разбърква се за секунди страшно лесно.
caribi - специалист
Абе в тези студове ,как държите температура от 20 градуса при бъчвите? Бъчвите да не са в спалните? :-D
roly - специалист
Аз не мога да държа 20 гр. когато го мачках беше точно 20, но сега на 7- мия ден е 16 и знам че няма да мръдне пак нагоре, защото навън вече става 0 сутринта имаше слана. :axe:
Каквото стане- както е казал Войводата като слязъл на Козлодуй:
- Или сабя на кръст или х.й у г.з. :rock:
Mega - специалист
caribi написа:
Абе в тези студове ,как държите температура от 20 градуса при бъчвите? Бъчвите да не са в спалните? :-D
Ами държим, в мазето си е 18.5 градуса, самата ферментация загрява още и в бидоните е 21-22-23 градуса.


... а идеята за бъчва в спалнята изобщо не е лоша. :partyman:
roly - специалист
Прехвърлих го в бидони само вино за тиха ферментация,
зах. беше около 0.
Но продължава да бълбука през водното клапанче, та колко време е нормално да излиза? :?
katcko - специалист
roly написа:
Прехвърлих го в бидони само вино за тиха ферментация,
зах. беше около 0.
Но продължава да бълбука през водното клапанче, та колко време е нормално да излиза? :?
И на каква температура е добре да се съхранява по време на тихата ферментация?
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: