• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
ArturDent - Почти Безобиден
svetliopi44, ако можеш сложи го в платнено пликче, но...
Чипса, когато се накисне достатъчно се утаява на дъното, така че нямаш проблем.
Аз лично си държа две 7-литрови буренца в кухнята с ракия. Бутам им чипс и след 14 дена като точа от канелката не влизат боклуци от чипса.

П.П. 2х7 литра - за да се презастъпват.
kuzo - специалист
ами то в чипса е тайната бе :Д,наи добре в тензух и връзваш здраво, да не стои повече от 58 дена !!!!!! 58дни=3 години отлежаване в буре,така пише на упътването на чипса :)
svetliopi44 - Чирак...
Ехеее ,супер ... тичам за чипс тези дни ...
Благодаря много на всички...
ArturDent - Почти Безобиден
svetliopi44 написа:
Ехеее ,супер ... тичам за чипс тези дни ...
Благодаря много на всички...
В момента има в Кауфланд (16 лв.), но в специализираните магазини е около 5-6 лв.
hygro - майстор
Още един трик - чипс, използван вече за вино, дава много добър плодов аромат, когато се използва повторно в ракия :wink:

Същото правят и с бъчвите - бракуваните винени бъчви, използвани за едно или две зареждания, се изкупуват от производителите на уиски, заради аромата на виното....
kuzo - специалист
как бе аз го взех 1 кг 4 лева от карнобат (на едро),в никакъв случай не слагайте чипса без нищо,(смисъл трябва да се обвие в тензух) защото като е така без обвивка се разлага...
kuzo - специалист
Oh,my god ! Темата отново замирааааа къде са обещаните снимки !?
svetliopi44 - Чирак...
При мен ,буйната ферментация е приключила , мисля следващата Неделя да го прехвърлям в шишенца и дамаджанки за тихата ферментация...

Мисля да се пробвам да направя и второ вино , ако не се получи ще го хвърля понеже няма къде да го изпека на ракия , а и за 70-80 кг. джибре незнам дали си заслужава и колко ракия може да излезне от него... аз не съм ракйджия ама ако намеря някаде да я пекна мисля не повече 0т 45 макс.50 градуса да я пусна ... според вас колко ракийка ще излезне ... :?
ebahti - майстор
svetliopi44 написа:
При мен ,буйната ферментация е приключила , мисля следващата Неделя да го прехвърлям в шишенца и дамаджанки за тихата ферментация...
А от къв зор ще го прехвърляш в шишенца??? Скърцай си от канелката докато го пресушиш и тогава прави 2ро вино:?[/quote]
svetliopi44 - Чирак...
И аз незнам... така ме съветват ... това ми е сефтето при винопройзводството ... нещо друго ...мазето ми е доста топло и се претиснявам
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: