• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
ebahti - майстор
Захаромера не ми фаща захарността :? До 25 е а пада малко по надолу,предполагам е към 26.....на 100кг. грозде сложих 5кг. захар и 15 кг. вода и чак тогава се сетих да меря....а бидоньо е плън до горе-нема место за още вода..............дали да не си го оставя така а??? Още повече че досега никога не съм мерил и съм карал на око :partyman:
MMIel - специалист
Много захарност бре :) . Не пишеш дали става въпрос за бяло или червено, но при всички случаи отлей и докарай захарността до към 23. Иначе има 2 варианта: да не тръгне ферментация и да започва да вкисва(като компот) или да не може да преври напълно особено ако разчиташ на диви дрожди. При втория случай тихата ферментация е много дълга и въпреки това има остатъчна захарност и виното става полусухо(сладни). Успех.
stiv1961 - майстор
Ако бидоньо е пълен до горе ще търсиш виното по земята като почне ферментацията.Разпределяй в два бидона и докарай захарността до 24 макс.
vladilen - специалист
какво се прави ако 17ти ден захарноста не пада и не може да завърши ферментацията - сега захарноста е около 5-7% (алкохола е около 8-9 градуса)
началната захарност беше около 25-26 и не съм разраждал
другия бидон който го заложих ден по късно преди седмица беше на 0 и годен за консумация!
не съм слагал дрожди и в двата
ако се внесат дрожди сега ще се оправи ли положението? дайте съвет моля!
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако го оставиш повече от 23-24 ще имаш остатъчна захарност - няма да може да преври докрая, защото получения алкохол тушира по-нататъчната ферментация - се явява консервант :wink:
Колкото и дрожди да вкараш, алкохола ги убива
ebahti - майстор
Ясно,шъ отливам....а гроздето е некакво бяло-докараха ми го от видинско,ама се оказа че половин чувал е червено-та чак черно.............така че ще пия розе :)
ebahti - майстор
Мамка му,добре че взех 2ри захаромер за сверка...той показа 22-така че нема да пипам нищо.... :evil:
vladilen - специалист
LazarGanev написа:
Ако го оставиш повече от 23-24 ще имаш остатъчна захарност - няма да може да преври докрая, защото получения алкохол тушира по-нататъчната ферментация - се явява консервант :wink:
Колкото и дрожди да вкараш, алкохола ги убива
а някое от тези? http://www.shop.bulgariandrinks.com/mag ... mentatsiya
за това http://www.shop.bulgariandrinks.com/mag ... activateur
пише
"Насоки за приложение
Стартиране и протичане на алкохолната ферментация при бели вина
Предпазване от спиране на ферментацията
Завършване на алкохолната ферментация при ниски температури
Завършване на алкохолната ферментация при по-високи температури, характерни за ферментация на червени вина"
звучи като да да свърши работа?
ако някой има опит да сподели... че не ми се пие сладко вино :vom:

откривам дрожди за трудна ферментация http://www.shop.bulgariandrinks.com/mag ... mentatsiya
които се комбинират с горинте
моля споделете ако някой има опит!
MMIel - специалист
Май никой няма опит. Ти ще си първия :) . Ако си пробвал сподели резултата. Може да помогне на някой.
И да се похваля. Далеч е от готово вино, но става прекрасно за моя вкус. Леко таниново с прекрасен аромат.
...със сиренце .Пушеното свърши. :partyman:

Прикачен файл

IMGP2784r.jpg
stiv1961 - майстор
Още е мътно.....като моето :? Но за разлика от твоето, моето още сладни-късно заложих мат,риала мамка му :prayer:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: