Съвети за начинаещи готвачи.
boltik - специалист
Това е направено от телешки сърца.Знае ли някой процедурата?

Изображение
bullet - специалист
Пастърма от телешко сърце.
Две или три големи телешки сърца.
Сол.
Вода.

Подправки :
50 грама кимион
50 грама мляна чубрица
20 грама чимен
30 грама кимион
30 грама чесън на прах
150 грама червен пипер

От солта и водата се забърква саламура, чиято гъстота се преценява със сурово яйце. Като се пусн яйцето, трябва да си подава над повърхността на водата с площ колкото 50 ст. Почистеното от жили и мазнотии сърце се нарязва на филии и се кисне в тая саламура дванадесет часа, притиснато с нещо, токо, че да не изхплуват парчетата. След това парчетата се изплакват с вода и се отцеждат.
След като се изцедят, се овалват в смес от гореописаните подправки и се окачват да съхнат. При студено и сухо време стават за по-малко от седмица.
Илиян Илиев™ - майстор
Това с яйцето е малко не точен метод. Пробвал съм саламура с две яйца от една и съща опаковка. Плуват на различна дълбочина.

С домашни не знам дали дава отклонение, но съм склонен да вярвам, че ще се получи същия ефект.

п.п. Какво означава чимен? Защо кимиона е написан два пъти в рецептата с различен грамаж?
boltik - специалист
Благодаря за бързия отговор.Какво е това чимен?
diaflin - специалист
boltik написа:
Благодаря за бързия отговор.Какво е това чимен?
сминдух


Във википедиа има същата рецепта с някой леки промени - пастърма , като например това , че не се кисне в солен разтвор , а направо се "заравя" в солта . Аз така съм правил пастърма от бяло пилешко месо и се получава доста добре.
илко илиев - специалист
така с яйцето си правя виното.само че яйцето го вземам прясно снесено.и когато яйцето изплува отгоре като старите 5ст.значи че захарноста е около 22-23,пробвал съм го със захаромер

Тема "дайте рецептата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: