Съвети за начинаещи готвачи.
booooo55 - специалист
Пакет макарони
Половинка кайма
Глава кромид лук
6-7 бр. гъби
3-4 бр. кисели краставички
Скилидка чесън
Щипка риган
Щипка босилек
Щипка черен пипер
Щипка червен пипер
Телешки бульон
Щипка сол
500 гр. доматено пюре
Щипка кимьон
Зехтин или олио
100-150 гр. кашкавал


Сваряваме макароните и ги изцеждаме.Нарязваме на ситно лука,гъбите,киселите краставички и чесъна.Каймата разбъркваме с малко вода.Задушаваме в дълбок тиган лука и гъбите,след което прибавяме и останалите продукти без кашкавала.Задушаваме около 15 минути и изсипваме в тава заедно с макароните.Разбъркваме и настъргваме кашкавала от горе.Слагаме да печем в предварително загрята фурна.
Лично на мен не ми е от любимите манджи,но на доста хора им харесва.Аз обичам макароните със захар и сирене.

Прикачен файл

P1040341.JPG
Последна промяна от booooo55 на ср фев 23, 2011 7:53 pm, променено общо 1 път.
Илиян Илиев™ - майстор
booooo55 написа:
...Аз обичам макароните с захар и сирене.
Мълчи, да не те чуе някой италианец... :lol:
stiv1961 - майстор
Еееее,това сигурно е върхът.Ще накарам булката да го приготви.Само ме притеснява дали кашкавала няма да се препече.Не се ли настъргва към края на печенето?
booooo55 - специалист
stiv1961 написа:
Еееее,това сигурно е върхът.Ще накарам булката да го приготви.Само ме притеснява дали кашкавала няма да се препече.Не се ли настъргва към края на печенето?
Не,не се настъргва към края.Самите макарони са сварени и не им трябва много време за печене.Чак да е върхът е малко пресилено.Утре ще зготвя една лучена яхнийка.За нея гарантирам че ще е върхъ.
А италианците не само че трябва да ядат макароните със сирене и захар,ами трябва да се научат да правят и боб чорба. :wink:
stiv1961 - майстор
booooo55 написа:
Чак да е върхът е малко пресилено.Утре ще зготвя една лучена яхнийка.За нея гарантирам че ще е върхъ.
Сигурен съм,че ще ми хареса повече от лучената яхния.Не съм от тия дето постят. :) Пък и си има всичко-хляба,месото....
booooo55 - специалист
stiv1961 написа:
booooo55 написа:
Чак да е върхът е малко пресилено.Утре ще зготвя една лучена яхнийка.За нея гарантирам че ще е върхъ.
Сигурен съм,че ще ми хареса повече от лучената яхния.Не съм от тия дето постят. :) Пък и си има всичко-хляба,месото....
Тя, яхнийката е с пилешко месо. :wink:
stiv1961 - майстор
Дето ще е яхния-остави я да изври водата,после в тавата и във фурната.По-малко чорбичка,повече мръвка :) Шегувам се...вече огладнях.Жената ми сервира.....воденички с лук.Я дай една рецепта за тези воденички,че из нета няма много информация.
booooo55 - специалист
Общо взето сваряваш воденичките и от там на татък можеш да експериментираш.В тиган с масалце задушаваш с повечко лук малко гъби подправки бяло вино.Може и в гюведже.Можеш да добавиш и сърчица.
Lone_wolf - напреднал
Пробвал съм я тази рецепта, наистина става много добре :)

Тема "Макарони с кайма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: