Съвети за начинаещи готвачи.
silllveto - Майсторица
Ама ползвайте квото искате, душички, как се палят... Изображение Аз и пуша, и пия...

ПП: баба ми умря, преди точно 14г.
smlxl - специалист
...и всичките ти 1186 мнения са толкова смислени колкото последното...

ПП Смислени ли казах?!? :lol:
silllveto - Майсторица
Докторче, форумът ме научи да се въздържам (бтв, явно ти не можеш). Ама днес ми е празник, та ще се отпусна.
Та, кво те бОли тебе, кай честно, кака ти е завършила психология, ше ти помогне с квото може!? Що се пениш, нещо накриво ли ти казах, или те настъпих по кюфтето? Че с такава жар защитаваш всеки, на когото му липсва характерния за възрастните индивиди самоконтрол? Мусака, Мусака със заливка, Мусака без заливка, Мусака хем със заливка, хем без заливка... бррр, сори, имам мнение и емоционалната ми същност се стърпяваше твърде дълго (добре че не съм мод, но пък пича не нарушава правилата, та не могат да го барнат и има нужда от такива като мене, щом като не се усеща сам).
Или просто ти изпитваш болка от евентуална загуба на пържените кюфтета? Споко!!!

Както и да е. Всеки уважаващ себе си специалист и имащ претенции да е времево адекватен, би трябвало да посещава семинари, на които да се обучава за новостите в съответната област. Та чудно ми е как не си разбрал, че инстантните щуротии са вредни и че не си ги давам на трите дЕца? Освен тва да знаеш, че и аспартамът е невротоксин (Е-951) и че фармацевтиката е въпрос на статистика - ако помага на 80%, а вреди на 20%, то медикаментът се продава.
Да искаш нещо друго да те открехна?

Не претендирам за смисленост, тук има майстори за тая работа, ама надали си прочел 1000 поста та конкретизираш.

ПП: авторът на темата, знам, че звучи злобничко, съжалявам, сигурно си чудесен човек, просто така виждам нещата. Да ти е сладко!
Последна промяна от silllveto на съб фев 26, 2011 11:21 am, променено общо 1 път.
booooo55 - специалист
Идеята ми беше да развия малко графата готварство,понеже малко се посещава.Но изглежда по старите кадри се дразнят, когато някой от новобранците вземе някаква инициатива.
Предлагам и тук да се направи някакво ограничение, както направиха в 'купувам/ продавам'.Нямаш ли три месеца :axe: .
Колкото до пържените яйца,смятам знаеш,че вървят с 'наденичка'.Шегувам се разбирасе. :lol:
Вместо да се хабиш и да правиш някакви психо профили на хората, вземи напиши някоя рецепта или прав ти път към говорилнята. :wink:

ПП; ЧРД на патерици.Много здраве,щастие и по малко нерви.
ivo_dedko - специалист
А може просто тя да не знае как се пържат яйца :)
EDI - майстор
Знае, знае, и 2 и 200 знае. :)
smlxl - специалист
Силвенце, каке, само като ти прочете някой поста може да се хване за главата какво е нивото на психологията в БГ. Че вие психолозите сте били по-комплексирани от пациентите дето лекувате. В тема за кюфтета ти отиде на разговор за доктори, следдипломно обучение, аспартами и проблемите на фармацевтичната индустрия. Ти нещо да имаш нужда от помощ... Щото аз съм доктор :razz:

ПП Нормално, човек с три деца ще си ги гледа, а няма да ги остави, за да драскоти щуротии по форумите, не е ли така? Иди прочети малко книжки по психология на тая тема или по-добре хвани им замеси няколко кюфтета :wink:
Илиян Илиев™ - майстор
То и ти си един доктор, колко и я съм педагог. :lol:
boltik - специалист
Илияне в Италия хапват ли си кюфтета и кебапчета?Тук в Чехия си ги хапват.Лошото е,че нямат нищо общо с бългърските.Кюфтетата им казват карбанатки,а кебапчетата са чебапче.
Илиян Илиев™ - майстор
Кебапчета няма. И кюфтета на скара няма. В пържените кюфтета слагат чесън вместо лук. Абе ужас.

Тема "Пържени кюфтета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: