• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
DanielX - напреднал
Днес е Хелоуин или по нашему - Вси Светии.
Чудно ми е какви тикви сте правили и дали сте правили изобщо, разбира се.
svetliopi44 - Чирак...
Аз Хамерикански празници не празнувам :lol:
Така и не разбрах какво се празнува

Самата дума "хелоуийн" произлиза от католическата църква. Първи ноември – Денят на всички светии – е католически празник в чест на светците. Но през V век преди Христа в келтска Ирландия лятото е свършвало официално на 31 октомври и на този ден се е чествал празникът "Самхаин", келтската Нова година. Историята разказва, че тогава всички, умрели през миналата година, идват на Земята да търсят тела, в които да се вселят за следващата. Хората са вярвали, че това е единствената надежда за живот след смъртта. Келтите казват, че всички закони на пространството и времето спират да действат по това време на годината и позволяват на духовете да се смесят с живите. Хората обаче не позволяват на духовете да се вселят в телата им и затова вечерта на 31 октомври гасят огньовете пред домовете си, за да изглеждат къщите студени.


Защо не празнувахме на 5 ти септември мюсулманската нощ Каддр.
Същото подражателство щеше да е.
Какво казвате на децата за тиквените фенери.
DanielX - напреднал
Казваме че тиквеният фенер се нарича Светещият Джак. Кръстен е на ирландски пияница, който успял три пъти да надхитри дявола. След последната им уговорка да живее спокоен живот още десет години Джак внезапно починал. Тъй като бил грешник не можел да отиде в Рая, а заради сделката си с дявола не можел да отиде и в Ада. На прага, дяволът му дал въглен от Ада, който Джак поставил в издълбана тиквата, след това тръгнал да скита по света в очакване на Страшния Съд.
Интересно какво ли отвръщат те? Това ми мяза на битов мазохизъм.
torbalan - Дървен философ
http://picasaweb.google.com/dimitar.j.s ... /Halloween#


стари са, ама са по темата :)
BAlexandrov - специалист
В работата стана така че трябваше две тикви да направим нашия отдел :)
Аз съм по бързите неща - хванах един винтоверт и с 4 мм бургия набързо изрязах тиквата и после колега я дооформи :lol: Цялата операция по туткане, издълбаване и изрязване ~ 15 мин.
Стана IT тиква или IТиква, което може да се преведе като Аз съм Тиква :-D

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (47.32 KиБ) Видяна 3756 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (54.58 KиБ) Видяна 3756 пъти
smlxl - специалист
moleks написа:
Така и не разбрах какво се празнува

Самата дума "хелоуийн" произлиза от католическата църква. Първи ноември – Денят на всички светии – е католически празник в чест на светците. Но през V век преди Христа в келтска Ирландия лятото е свършвало официално на 31 октомври и на този ден се е чествал празникът "Самхаин", келтската Нова година. Историята разказва, че тогава всички, умрели през миналата година, идват на Земята да търсят тела, в които да се вселят за следващата. Хората са вярвали, че това е единствената надежда за живот след смъртта. Келтите казват, че всички закони на пространството и времето спират да действат по това време на годината и позволяват на духовете да се смесят с живите. Хората обаче не позволяват на духовете да се вселят в телата им и затова вечерта на 31 октомври гасят огньовете пред домовете си, за да изглеждат къщите студени.


Защо не празнувахме на 5 ти септември мюсулманската нощ Каддр.
Същото подражателство щеше да е.
Какво казвате на децата за тиквените фенери.
Абе ти явно не знаеш и за какво живееш. Хора като теб предпочитат да се заврат вкъщи и да търсят отговори в книгите защо се веселят хората около тях. Аз пък предпочитам да съм от другите, които се веселят. Хич не ме интересува историята на Хелоуин, още повече, че съм чувал няколко версии за празника. Приемам целия празник по-скоро като предизвикателство към фантазията и сръчността си. После творението го слагам на балкона, а пък ако от това има и полза по отношение на прогонването на зли духове (и съседи темерути) - добре дошло :-D
smlxl - специалист
Чакайте, че все пак забравих да закача и снимките. От две години правя такива неща, само че другата тиква се изтри снимката при преинсталирането на компа. Помагам си във оформянето с акумулаторната бормашина и мини-шлифовалка. Е, да не си помислите, че всичко това става и без големия нож :-D

Прикачен файл

2009-10-31 (1).JPG

Прикачен файл

2009-10-31 (2).JPG
  • 1
  • 2

Тема "Покажете си тиквите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: