• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 80
Съвети за начинаещи готвачи.
LazarGanev - "Велик майстор"
stiv1961 написа:
И ми стана интересно като се зачетох- пише ,,Произход- Далечен изток" :-D
Е, то при такива дестинации локализацията е трудна, пък и излишна :-D
VLADO66 - майстор
Корейското Ким Чи няма нищо общо с нашия деликатес-ние сме развили това изкуство до такива висоти че може да се защити докторат по биохимия.Корейски дилетанти,все едно да се сравнява саке с 15 г отлежала амброзия :)
John - специалист
Моля,за помощ.Някой слагал ли е само листа от зеле?Теснотията е голяма и не става с големия бидон.
Стефко - специалист
John написа:
Моля,за помощ.Някой слагал ли е само листа от зеле?Теснотията е голяма и не става с големия бидон.
Виж това viewtopic.php?f=28&t=36202

В момента съм с тая салата, а е направена само преди една седмица. Става и само с листа.
John - специалист
Стефко,наздраве.Веднага я пробвам.Ще докладвам за резултата.
masterval - майстор
VLADO66 написа:
Корейското Ким Чи няма нищо общо с нашия деликатес-ние сме развили това изкуство до такива висоти че може да се защити докторат по биохимия.Корейски дилетанти,все едно да се сравнява саке с 15 г отлежала амброзия :)
За ким чи-то не си прав, виж амброзия не съм опитвал, нищо не мога да кажа.
stiv1961 - майстор
Днес приключих с претакането/ две седмици по пет минути на ден/ :) . Въпреки премеждието след зареждането на зелето чорбата станала една розова, възкисела и леко солена. Ще изчакам да втаса добре и тогава пресичам. Ето снимка на помощника за претакането- издържа две седмици. След като извадих помпата я промих около 20 мин. с минерална вода и я консервирах за следващия сезон :)

Прикачен файл

251120121966.jpg

Прикачен файл

251120121967.jpg
kuger - майстор
Хитър си :2thumbs:
Сега, ако обясниш как я напълни тази помпа, че да бачка, цена няма да имаш :?
stiv1961 - майстор
Всмукващата тръба е на дъното на бидона, пуснах помпата, засмуках с уста и потопих изходящата тръба в чорбата на около 1/3 от повърхността. Да ти кажа, поръчвал съм на майка да проверява дали изпомпва, пък и аз съм засичал телефона да ме подсеща в 10.00 ч. когато съм на село и през цялото време докато върти чорбата се кефя, че не преточвам кофа след кофа :). Накарай мързеливия да работи та да те научи на акъл :-D
kuger - майстор
Когато си редя бидона слагам една PVC тръба, надупкана. Така си имам "дренажен кладенец". Имам нова помпа, имам и таймер, ама акъл нямам, май. :? Нищо, догодина, живот и здраве, то зелето е почти готово. :partyman:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 80

Тема "Кисело зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: