• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
чет апр 25, 2024 11:51 pmivanovbg написа:
....Струва ли си толкова труд, материали, риск от изгаряне и отровата дето гълташ?
Труд няма - пъхаш вадиш и промиваш. Ако труда е махането на капковите маркучи - ами махам ги защото с фрезата ще станат на дроб.
10 лв 5 л киселина стига за 2-3 г. 5-6 лв PVC тръбата / тя е несменяема вече 8 ма година/, фуния има, тел за окачване също. Риск минимален -ръкавици, очила. Свикнал съм азотната много отдавна да се "тровя" Солната к-на повече смърди.
След процедурата киселината в кофа и оттам в тубата си .Тубата в кофа с капак.
Еднодневни меки маркучи не използвам. Юниора са от някъде 2015 г.

Киррил има такива капкоотделители зелени 2л/ч - изпозапушиха се и ги махнах .Минах на червени 0-70 л/ч поне лесно се отпушват от варовика.
Последна промяна от kr1100 на нед апр 28, 2024 8:23 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Всеки сам си решава. Аз лично не бих си го причинил. Видял си снимките. Развивам врътките и махам маркучите есента, навивам разпределителите и ги прибирам. Пролетта опъвам с внучките новите, завивам ги, покривам ги с мулча и съм готов за саденето. То ако са ти няколко маркуча става, но моите са към 500метра като цяло. Ще утепам цял ден да ги промивам . :partyman:
Невероятно и за мен самият- на едно мнение съм с Джованоф.
Дори не ги запушва варовика. Няма и филтър.
ivanovbg - майстор
За да не се запушват капките, маркуча се слага с отвора нагоре. Тинята и пясъка е винаги отдолу.
Чел съм описанието още като невръстен градинар.
Ти кажи кое е сложното на 40 годишна да се газифицира! Два дни вече я тунинговат, а едно време отнемаше 4-5 часа.

И.....пясък и пр. гадости се намират и отгоре.
Дупката е достатъчно малка, а и не виждам човечета да ръгат прашинки принудително. Налягането при поливане би действало отпушващо.
Мисли малко, хахаааа!
ivanovbg - майстор
пет апр 26, 2024 10:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
Чел съм описанието още като невръстен градинар.
Ти кажи кое е сложното на 40 годишна да се газифицира! Два дни вече я тунингован, а едно време отнемаше 4-5 часа.
Еми пиши по разбрано. Аз не мога да те разбера, та камо ли колата да те разбере. Кой е тунингован?
Два дни монтират АГУ.
Гараж ми трябва, Иванов. И не е проблем на улицата да го направя. Искам да е законно. А они са несвестни.

Пиша от телефон, без цаки и леко скапан, но доволен.
ivanovbg - майстор
Как да е законно като не си сертифициран? А гаражи под наем колкото щеш.
пет апр 26, 2024 10:58 pmivanovbg написа:
Как да е законно като не си сертифициран? А гаражи под наем колкото щеш.
Абе.....!!!
Нали затова съм я вкарал в сертефициран сервиз. Само къде я съм по квалифициран, явно.
Обикновена АГУ, в такъв сервиз се монтира за 4-5 часа.
Самичък, с нужните инструменти, ще си я монтирам за една работна смяна. Тия работят два дни- четвъртък и петък.
Освен това, "не могат" да монтират бутилка на място където трябва да се потрудят. Казват което име е най лесното, а след тях ще трябва да дооправям.
kr1100 - майстор
пет апр 26, 2024 9:55 pmivanovbg написа:
За да не се запушват капките, маркуча се слага с отвора нагоре. Тинята и пясъка е винаги отдолу.
Еднодневниките са така. Твърдите имат отвори и отдолу и отгоре по едни. Недоразуменията гръцки има 4 отвора - 2 отдолу и 2 отгоре и нямат отпушване при запушване с варовик Входа от маркуча е посредата и серпентини към отворите наляво и надясно.
При мен е много варовита водата.Около отворите и поне на 6-7 см от тях е бяло и твърд налеп.
Пускам по капковите и йод, калиев перманганат и калцинит и борна киселина през инжектора , но запупшванията са от варовика.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Избор на помпа за капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: