Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
съб май 11, 2024 10:21 pmbigdragon написа:
Трифоне,
Нека твоето магаре да е мъжко...
В случая мъжко е, специалисте!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб май 11, 2024 10:27 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
съб май 11, 2024 10:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
И с броните се заблуди леко, ама както и да е.
Вярно е, че знаят, но има брони и брони- материал и материал.
О, броните са друга бира и да, има от различни материали.
МислЪтЪ ми беше че тези дето лепят брони знаят кое може и кое не - както си писал.
Иначе с лепенето с температура/поялник съм "леко" скептичен.
В пукнатината ще има и масло което няма как да изкара а то ще пречи за качествено заваряване/запояване.
Но пък нека пробва преди да даде 50-100 кинта за нов резервоар.
Както вече писах - спукан и и няма какво повече да губи.
:partyman:
P.S. И да, гущера е използвал самонарезка а не заваряване/запояване.
Самонарезка върши работа в дупка, не в пукнатина.
Също като Тррррън в гумата на колата- не го вадиш до гумаджията.
Цепната гума няма оправия с видия.
Със самонарезка и "червен" силикон палиативно закрепих един 250л варел. Електрожен не би помогнал.
hidrazin - майстор
съб май 11, 2024 10:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
Електрожен не би помогнал.
Дори и Кра-Кра ли? Ей ся (или по-скоро утре) синьото хапче ще ти обясни колко kJ е трябвало за приложиш на бидонЯ.
А разхода на ЕНЕРГИЯ ще ти го каже във ... ВАТОВЕ.
Ми тъй де, той така и не разбра разликата между мощност и енергия...
А това е трудно. Трябва да не си бягал от часовете по физика в 7-8-ми клас...
:partyman:
Soviet_Soldier - специалист
съб май 11, 2024 5:31 pmЦветомир Димитров написа:
Дайте акъл как може,и може ли да се залепи спукан резервоар на мотокоса?
С лепене се съмнявам, но с поене става. Почистваш мястото, хващаш пистолет за горещ въздух с приставката която стеснява струята, първо нагряваш пукнатината и мястото около нея, след това налагаш ново парче от същата пластмаса. Ако имаш от китайските коси мерителните бутилки, тяхната пластмаса подхожда чудесно, или от някоя непотребна туба, ползва се същия антистатичен и бензоустойчив полимер.

Стария ми резервоар го запоих, при това успешно. Колко ще държи, не знам, защото сложих нов ,а със заводския си играх просто за експеримента. Под налягане го тествах, държи.
Когато полимерът е еднороден, парчето се слива в едно цяло с резервоара и мястото се получава много здраво, въпросът е да се подбере подходящо парче, и да имаш усет колко да нагрееш.

Изображение

Относно това как се пукали - като се работи с тях, така се пукат. :lol: Аз лично изобщо не ги жаля, в крайна сметка инструмента трябва да служи на мен, не аз на него. Като се заплете трева или като бях взел една некачествена корда, дето се късаше в главата и трябваше да я разглобявам, от нерви направо откачах косата от самара и до земята стигаше на свободно падане . . . викам си кво толко ще ѝ сане, но резервоарът се спука. Отделно докато я чистя, докато обръщам да сменям режещ инструмент се случва да я чукна по-силно, или докато кося покрай дувара, в него се е случвало да ударя мотора, та е, и нажулена, и едното ухо на стартера е пукнато, но не е фатално, работи си добре.
dragozow - майстор
Не става с лепене, виждал съм го стотици пъти, държи временно. Няма ли нов резервоар?
Цветомир Димитров - специалист
Има,намерих нов,ще питам утре и за нов болт за редуктора и така,..
mgbagera - специалист
Здравейте имам един дразнещ проблем с моторна коса Husqvarna 225R.
Носих я в сервиз, чистиха карбуратора и ауспуха. Казаха че мембраните са добре но въпреки това проблема си остава.

Общо взето настройва и се горивната смес и косата работи нормално без забележки. Обаче ако я запаля след месец два пак се нуждае от настройка. Паля я, държи си ниските но като я форсирам няма сила и глъхне. Все едно и се губи центровката като преседи повече време.

Някакви предположения какъв може да е проблема?
Последна промяна от mgbagera на нед май 12, 2024 12:11 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
нед май 12, 2024 12:06 pmmgbagera написа:
Здравейте имам един дразнещ проблем с моторна коса Husqvarna 225R.
Носих я и в сервиз. Чистиха карбуратора и ауспуха. Казаха че мембраните са добре но въпреки това проблема си остава.

Общо взето настройва и се горивната смес и косата работи нормално без забележки. Обаче ако я запаля след месец два пак се нуждае от настройка. Паля я, държи си ниските но като я форсирам няма сила и глъхне. Все едно и се губи центровката като преседи повече време.

Някакви предположения какъв може да е проблема?
Не е зле да се провери и за проблем с ускорителната помпа на карбуратора. Бензиновият филтър предполагам е проверен и обслужен.
Ако оставяте косата с гориво, бензинът се изпарява, остава само маслото на което му трябва време да се разтвори. Може би трябва да пробвате с друго масло и да не оставяте косата за дълъг престой с гориво. Ако проблемът е с остатъчното масло, обичайно като се остави за 24 часа да престои с пресен бензин утайката се разтваря и косата почва да си развива обороти без пипане на настройките.
Последна промяна от Soviet_Soldier на нед май 12, 2024 12:16 pm, променено общо 1 път.
mgbagera - специалист
Ускорителната помпа върви ли в комплект с мембраните ?

В повечето пъти остава без гориво понеже кося докато свърши бензина и спирам. Използвам бутилки от по 1л на Щил и не съм имал проблеми до сега с маслото.
Резачката седи по 6 месеца без да се пали с този бензин и няма проблеми.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: