• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
biol - специалист
Внимавай с "живите" елхи.

Преди години купих "жива" елха от баумакс- 60лв.
За да не я съсипя я държах цялата зима на терасата, на студено не я внесох вътре изобщо.Исках да я посадя.
Когато я извадих от саксията да я садя- Нямаше никакви корени. подострена и забита в саксията.
шоп - майстор
biol написа:
Внимавай с "живите" елхи.

Преди години купих "жива" елха от баумакс- 60лв.
За да не я съсипя я държах цялата зима на терасата, на студено не я внесох вътре изобщо.Исках да я посадя.
Когато я извадих от саксията да я садя- Нямаше никакви корени. подострена и забита в саксията.
Уау, ей това се казва измама. Предполагам и Баумакса не са знаели за това:-(
Жалко, че не може да се докаже, иначе това направо е за КЗП, прокурор и съд!

На много места елхите не са в саксии, а коренищата са в коноп или канава. Може и да е по-добре и по-сигурно, че дървото е живо.
biol - специалист
Не питай , знаеш ли какво е. Детето ходи на терасата да се радва на елхата , да я украсява и гледа. Но знае , че е за добро да не се разболее, да може да порасне. После я закарахме на сумати километри и Изненада нема корен нема нищо- подострена и забучена в саксията. Все едно разбра, че няма дядо коледа.
Hoвoceлckи - майстор
Вярно, че е потресаващо, но не успя ли да снимаш ... ?
kuger - майстор
Преди години си донесох /откраднах/ от Рила няколко самораслека от семка явно, защото бяха под голямо дърво. Имало е още семена в туфата, защото израстна цял купак.
Сега имам три големи дървета, две около 1,5 м високи и един мъник около 50 санта. Две извадих и засадих в гробищен парк, вървят отлично, вече са над 3 метра. Лошото е, че не ги разсадих овреме, сега са почти накуп. Само едно е отделно.
Важно е да се вади с пръстта, да се пазят корените от оголване.
stonesour - специалист
Krass написа:
Не гледахте ли по ТВ колко елхи беше натръшкал вятърът в софийско. Тъпо е да посадиш в двора си дърво, което след време ще ти събори къщата.
такова животно като елХа няма. има ела, смърч, бор и т.н.
от тези само смърчът е с плитка коренова система и е опасен за падане при силен вятър.
същият е най-продаван като жива елХа по коледа.
Krass - майстор
stonesour написа:
Krass написа:
Не гледахте ли по ТВ колко елхи беше натръшкал вятърът в софийско. Тъпо е да посадиш в двора си дърво, което след време ще ти събори къщата.
такова животно като елХа няма. има ела, смърч, бор и т.н.
от тези само смърчът е с плитка коренова система и е опасен за падане при силен вятър.
същият е най-продаван като жива елХа по коледа.

Като си толкова прецизен, да си беше започнал изреченията с главна буква.
#-o

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 1%85%D0%B0
pitankata00 - специалист
Имам 2 малки елхи засадени в градината. Искам да ги преместя. Сега подходящ сезон ли е или да чакам пролетта ?
kuger - майстор
пет окт 23, 2020 9:38 ampitankata00 написа:
Имам 2 малки елхи засадени в градината. Искам да ги преместя. Сега подходящ сезон ли е или да чакам пролетта ?
Ако ги откопаеш с туфа земя мисля, че няма да имаш проблем.
Аз имам две излишни, вече на около 1,5 м високи, не им намирам мераклии. Мисля ели са, с къси иглички са. Растат под големите дървета, кофти място за тях.

пп: Мераклии имам в предвид да си ги откопаят сами, без да ми дължат нищо. Бонус, под тях има жълт есенен минзухар, луковици. И те са безплатни!
resistbody - майстор
Аз преди 12-13 години си докарах една от балкана и порастна към 15 санта от тогава :D
  • 1
  • 2

Тема "Коледни елхи - от къде мога да намеря жива елха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: