Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.Кога е най добре да се засее Киви и кой е най подходящ сорт за Варна.Трябва ли да са мъжки и женски или хибриден сорт?Преди три години засяхме едно хибридно храстче но до сега е пораснало около 60см.въпреки многото грижи за него.
stiv1961 - майстор
Аз си купих едно хибридно от Баумакс пролетта. Беше около 60 см. Сега е почти на асмата( около 1.90), но малко хилаво върви ми се струва :?
romanpm - майстор
Ако наблизо има мъжки не е нужно . Сяхме един комплект преди 2 години и вървят много добре ! На южна страна на къща , зимата ги изолирам :)
miroki - майстор
Моето не е разнополово. Също расте бавно и си остана 60 см.
ky-kyy - майстор
Купих си хибридно, преди 5 години. Тази година за първи път цъфна, но не можа да запази цветовете....Надявам се догодина, да задържи някое и друго кивенце :)
Още на първата година се качи на асмата, но след това нещо не вървеше както си трябва....
Иначе цветовете му са красиви :)
Прикачен файл:
150525_100819.jpg
150525_100819.jpg (11.13 KиБ) Видяна 2037 пъти
Krass - майстор
Преди години посях 3 женски и едно мъжко. На мъжкото цветовете му бяха точно такива. Женските не успяха да се развият до цъфтеж. Сега на тяхно място има лози.
Мавруда К. Мерловска
@ kopaiko: Напролет. Сортовете са въпрос на избор. Има и еднополови с големина 10гр, има и двуполови до 120гр. Има и саксиен сорт. Аз имам Хейуърд м + ж и дава много добре всяка година във Варна. Не пишете какъв сорт сте засадили, но не е нормално да има такъм слаб прираст.
Krass - майстор
При мен прираста беше слаб поради 2 причини. Много лоша почва и недостатъчни поливки. Кивито иска вода.

Тема "Засаждане на киве?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: