• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
SEV - специалист
Точно като плесен е,по най долните листа.Жалко,че изхвърлих листата,бяха 2-3 броя.Много ми прилича на мана която се появява по лозята.Според мен не е Алтернария,защото ги няма концентрираните образувания на кръговете.Какво ще кажете с какво да пръскам?
ivanovbg - майстор
Повече проветрявай. Мулчирай за да намалиш изпарението от почвата и оттам влажността. Аз бих напръскал с Топсин и след седмица пак, но без достатъчно да свалиш влажността ...
:partyman:
SEV - специалист
Много благодаря на всички,че си правят труда да отговарят на лаик като мен.Относно мулчирането,може ли като кося райграса да посипя във вадите с окосената трева.Първата ми работа ще е да направя още два прозореца.
ivanovbg - майстор
Може, но като изсъхне, иначе може да мухляса като не се обръща и да направиш повече беля. И не във вадите а около корените. Иначе слагай найлони - непрозрачни!, картони, стари черги,... каквото намериш по земята около доматите. Ще се учудиш на ефекта.
Щом поливаш гравитачно , поливай сутрин и отваряй да се изпарява влагата.

И не се притеснявай, щом питаш,значи имаш желание да се научиш. От там до успеха е една крачка.
:partyman:
zmiori - специалист
Великден, сие велик ден. Откъснах първите 2 краставички.
iavor - специалист
Днес най-после сложих комбинирана тор и мулчирах по някакъв измислен начин. Следващата задача ще е да сложа бидон за поливане и течна тор . Иначе не го виждам с тези найлони. :partyman:

Прикачен файл

DSCN0153.jpg
zmiori - специалист
Това е втората реколта. Ягодите бяха повече ама докат заредя фотото и зачезнаха бая.
Проверих имам и 4 завръза домати с големината на лешник.

Прикачен файл

IMG_20160506_121056.jpg
ivanovbg - майстор
iavor написа:
Днес най-после сложих комбинирана тор и мулчирах по някакъв измислен начин. Следващата задача ще е да сложа бидон за поливане и течна тор . Иначе не го виждам с тези найлони. :partyman:
Екстра е станало. На година на поправителния вече ще си подготвен. Гледат ми се рядко краставиците - нормалното е към 50см между растенията. Отделно средния ред можеше да е двоен. Иначе губиш много място откъм краставичките. Може да бучнеш един ред пипер пред краставичките. Нали знаеш как да ги режеш? Много зависи от сорта.
:partyman:
iavor - специалист
ivanovbg написа:
iavor написа:
Днес най-после сложих комбинирана тор и мулчирах по някакъв измислен начин. Следващата задача ще е да сложа бидон за поливане и течна тор . Иначе не го виждам с тези найлони. :partyman:
Екстра е станало. На година на поправителния вече ще си подготвен. Гледат ми се рядко краставиците - нормалното е към 50см между растенията. Отделно средния ред можеше да е двоен. Иначе губиш много място откъм краставичките. Може да бучнеш един ред пипер пред краставичките. Нали знаеш как да ги режеш? Много зависи от сорта.
:partyman:
Благодаря,ivanovbg ! Догодина се надявам да го направя като хората,живот и здраве !
Краставиците са ми нарядко защото 10 корена ми идват много и тази година са само 6. Пред краставиците и аз мисля да слагам един ред пипер.Поне предишните години беше така.
Краставиците ми ги дадоха като Саладин ако е вярно.
Не разбрах за какво рязане ме питаш,но сигурно и това не знам ? :partyman:
Martin.P - специалист
SEV написа:
Между другото минавайки с колата на 50 километра около Варна,случайно попаднах на една кравеферма в едно село.Хоп вътре и молба за тор,голям смях падна с шефа им.Не бил виждал човек да иска да си купи л@йна.Човека каза идвай,имало загнил,колкото искаш ще ти дам,пари не искал.Уговорих един Камаз да ми донесе един курс,само трябва да го завия с найлон като го сипе в нас,да не вземе да се разфунти.Ще им разгоня клиентите на съседните вили и хотели.Само не знам как ще вкарам камиона да влезе в Дружба.Другия вариант,чували и с някой бус.
Внимавай да не завъдиш някоя сериозна колония попово прасе. Обикновено идват заедно с оборския тор.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: