• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Duke_BG - специалист
да раздвижим малко темата
сдобих се със това : http://www.aliexpress.com/item/rain-sen ... e51d10c0bf

сега търся евтин вариант за ниво регулатор че много им надуха цените на поплавъците
някакви идеи ?

таблото вече е подготвено : седмичен таймер, контактор, бутони за пуск и стоп, превключване на ръчно и автоматично - ще включва по зададено време, като когато се напълни бидона ще спира помпата (независимо дали е пуснат от таймера или от бутоните) и ако е валял дъжд няма да позволява старт от таймера.


височината на бидона е около 1,5 метра
и не е вярно че дебита на мъркуча ще падне - той или капе с толкова за колкото е предвиден по цялата си дължина или не капе въобще :)
Duke_BG - специалист
автоматичното изключване на помпата е готово :

нивомер от "ПЕРЛА" заедно с оригиналния мъркуч.

а ето и как става : нанизвате удебелената част (тази която по принцип се връзва към помпата на пералнята) на една PVC тръба пълни се бидона и пъхате тръбата през горния отвор във водата докато на чуете прищакването на контактите, вадите режете и пак във водата така че да настроите да включва на желаното ниво.

тръбата се закрепва за дъска така че да е неподвижна и готово.
нивомера има две контактни групи - НО + НЗ за две нива - свързва се през НЗ последователно на стоп бутона и готово.

остана ми да свържа и датчика за дъжд и съм готов с напълно автоматична система
Добави снимки ,звучи интересно....
Duke_BG - специалист
vokel написа:
Добави снимки ,звучи интересно....
като отида пак ще снимам
все още не съм монтирал и свързал датчика за дъжд - стойката му е готова ама вали и не става за работа :(
miroki - майстор
Аз в неделята монтирах капковото за новия сезон. Благодарение на 5 те кръга безпроблемно. Всичко е на различни места. И поливам и зона неполивана досега. А в поливното имам един лук, който го заобиколих. На някои места имах разлика в междуредията (пипера преди беше на вади и разстоянията бяха по-други. Сега е без вади само на редове на равни разстояния), та се наложи да разменям местата на няколко тръбички да ми стане разстоянието и да поодрежа няколко. Само лентовите маркучи остана да се сложат.
За сега се размина без никаква покупка. Ще видя само лентите как са.
Успех и на Вас.
valentino_g - специалист
Здравейте,да попитам за конкретен модел програматор + сензор за влажност.Става въпрос за:http://www.onlinemashini.bg/avtomati4en ... r-/2126.На мястото има вода от централен водопровод,но няма ел.захранване.Целта на занятието е да полива примерно на всеки трети ден,но да не полива ако вали или е много влажно.Площа за сега :) е 30м2.Капковото ще се изпълни както следва:след кран 3/4 следва редуцир(намаля налягането на 1.5 bar,няма възможност за регулиране,цена 5-6 лв),програматор(да работи на батерии,да има възможност за включване на някакъв датчик,било за влажност или дъжд),следва маркуч без отвори(черен,твърд,цена 0,50ст.на м/л)до работното поле :) ,след него с Т-и се пуска маркуч с 2 отвора на дюза(казаха дебит 4л/ч,цена 19лв.за 50м).Зная че цената на вложението ще надмине мнократно Добива :).Ако мислите че има по-добър вариант на цялата система и в частност на програматора със сензора,моля кажете.
Andri01 - майстор
Идея за датчик за влага: съд с обем 2-3л. и отворен отгоре с площ към 400 кв.мм . На дъното отвор/ регулируем/ за изтичане-капково/,и в него датчик за ниво/ може от пералня или платка на 12в./. При валеж съда се пълни с вода,датчика прекъсва капковото напояване и след изпразване на същия,пак го пуска. Капковото изтичане може да не регулира,така,че съда да се изпразва за около 24ч. или повече. Подобни съдове/ без дупката :)/ се ползват за измерване количеството на валежите.
valentino_g - специалист
Колега,благодаря за отговора.Не искам за 4ри реда домати да тъся поплавък,да му правя захранване и т.н.Просто искам готово решение.Това ще ми свърши ли работа?

Прикачен файл

2126itln47934-komplekt-za-avt-polivane-senzor-a-1020-gardena-183520.jpg
2126itln47934-komplekt-za-avt-polivane-senzor-a-1020-gardena-183520.jpg (27.21 KиБ) Видяна 2006 пъти
Andri01 - майстор
Предполагам,че ще свърши работа. Аз не ползвам такова нещо,защото живея на 10м. от доматките и краставичките си :). Но това ми дойде в главата,просто като идея...в ДУХА му на форума :) :partyman:
valentino_g - специалист
Andri01 написа:
Предполагам,че ще свърши работа. Аз не ползвам такова нещо,защото живея на 10м. от доматките и краставичките си :). Но това ми дойде в главата,просто като идея...в ДУХА му на форума :) :partyman:
Късметлия =D> :partyman: Доматите са на жена ми,аз трябва да направя капково:)
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: