• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
p.v.x - майстор
По дъгата от вътрешната страна си залепяш лед лента и си готов.

http://best-fishing.bg/aksesoari-sharan ... f-286.html

:rock:

пп.Обърни внимание на канала.
hidrazin - майстор
p.v.x написа:
По дъгата от вътрешната страна си залепяш лед лента и си готов.
С това може само да си чеше аналнoтo отверстие. :-D Тънинко е.
:partyman:
hidrazin - майстор
preslav написа:
22 е номер, а не цена - не вярвам 150 кинта да те ентусиазират толкова много, че да питаш за магазина.
Тенкю. Естествено че не могат да ме грабнат тези кинти. :-D
Няма проблем тялото да се изработи, че даже и по-убаво.
В никакъв случай не бих си купил такова .... нещо.
:partyman:
bulhomes2 - майстор
Ако ще правиш опити за огъване на кутия - напълни я с пясък преди огъването! Нямам представа дали ще се получи, но със сигурност резултата ще е по-добър от този без пясък.
8180 - майстор
yanko78 написа:
Виждам, че си запознат с материята, бих бил благодарен, ако ми дадеш насока, къде могат да ми свършат поръчката.
Ползвал съм такива услуги преди време в Сф., но смених бранша.
За Сф. мога да насоча, но не съм сигурен дали съществуват и трябва да се ходи и проверява. Нямам телефони и адреси вече - основно в Г. Баня и Княжево за тръби.
Шините могат да се огънат на рунд с валове (за ламарина) - такъв имаше на Сточна гара и зад гробищата Орландовци.

За проводниците (при шина) - биха могли да се скрият в кухо силиконово уплътнение за прозорци/врати, залепено отпред или отзад.

Доп. вариант: Две дъги от "Еталбонд" 4-5мм. Проводниците се крият във фрезован канал преди огъването. После дъгите се слепват една към друга. Би могло да се изпълни и кутийка с 4 страни от същия материал или допълнително, заедно с точни отвори и подробности. Такава услуга (рязане, фрезоване, отвори. За огъването - не знам) има в SPS ("Програмни продукти и системи" се казваше, до аптечно Горнобански път - Сф.). Някои рекламни фирми също - Маус, Васкони, Ракомс. Колеги от Форума с CNC - рутери също го могат, ако имат нужния размер плот.
Стъпката (основата) може да е от същия материал, но ще трябва да се усили.
Ако не се сваля защитното фолио при огъването и се почистят старателно стружките, очаквам да не е нужно боядисване.
yanko78 - специалист
Днес греда. Една фирма се зае да направи проба и нищо не става. Дори с оромен радиус, метала се набръчква. В Енев казват, че може да стане, но искат 60 лв. на огъвка, ако трабва да им го изпратя материала с куриер, после да си го докарам до мен... ще стане малка сватба. Не съм се отказал и продължавам с борбата :rock:
preslav - майстор
Ти погледна ли горния пост или си имаш профили за намачкване? На мен ми изглежда много разумно и напълно изпълнимо предложението за слепяне на две предварително огънати шини с фрезован канал за кабела.
yanko78 - специалист
preslav написа:
Ти погледна ли горния пост или си имаш профили за намачкване? На мен ми изглежда много разумно и напълно изпълнимо предложението за слепяне на две предварително огънати шини с фрезован канал за кабела.
Аз го видях, но ми се струва доста по сложно
yanko78 - специалист
preslav написа:
Ти погледна ли горния пост или си имаш профили за намачкване? На мен ми изглежда много разумно и напълно изпълнимо предложението за слепяне на две предварително огънати шини с фрезован канал за кабела.
Аз го видях, но ми се струва доста по сложно. Огъване, фрезоване, заваряне, пилене... Предпочитам по лесния начин да стане ако въобще стане. Поръчах и диодите които са 13 мм. и за тях трябва да мисля как да ги намуша в шините... :?
Ако е от бонд, малкия като мине и макс на второто пипане и ще им е разказал играта. Да не говорим, че това ще е сигурно най интересното нещо за игра в градината като ги види.
bulhomes2 - майстор
А пълнихте ли я с пясък преди огъването?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Направа на градинско осветително тяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: