• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
lucho написа:
Еднакви са, само че тази, дето аз я дадох, е разграфена за маслото, а тази, дето ти я даде, е разграфена за количеството двутактова смес, която би се получила със съответното количество масло....
Предимството на мензурата е, че може да се забърка произволно количество смес до 1 литър... следващият път може да се забърка само толкова, а не 1 литър. Така ще се изразходва всичкото гориво в резервоара, без да се налага да се излива остатъкът.
[-X Лявата скала е количество масло с ml - 20, 40, 60, 80, 100mL.
Бъркалка не трябва и за мензурата. Маслото се разтваря доволно бързо в бензина, пък и като го сипваш си се смесва.
Има безалкохолни по 500ml - колкото искаш шушета.
То едва ли някой ще тръгне да забърква примерно точно 187ml.
Ако искаш да си чак толкова прецизен ще трябва да вкараш и температурни корекции. Може и аналитична везна. :lol:
:partyman:
DundyTheCroc - майстор
Колкото са по-малки количествата, толкова е по-голяма грешката. Една тубичка 5 литра бенц, 100 грама масълце и това е :-D
lucho - специалист
hidrazin написа:
[-X Лявата скала е количество масло с ml - 20, 40, 60, 80, 100mL.
Да, после го разгледах и се поправих.
Ако искаш да си чак толкова прецизен ще трябва да вкараш и температурни корекции.
Тук вече отиваме към наука. Температура, октаново число, време на съхранение... сигурно всичко влияе.
lucho - специалист
iivanov написа:
Тубите на хуск са по-хубави . При тях накрайника не позволява разливане .
За тази ли става дума?

Изображение
iivanov - майстор
Мензурата не е препоръчителна , освен ако не е от пластмаса устойчива на бензин .Голямата туба събира и много , и малко , като предимството на тубата на хуск е , че не разлива . http://www.husqvarna.com/bg/chasti-prin ... 505698001/
lucho - специалист
iivanov написа:
Мензурата не е препоръчителна , освен ако не е от пластмаса устойчива на бензин .
Или стъклена:

Изображение
Голямата туба събира и много , и малко , като предимството на тубата на хуск е , че не разлива . http://www.husqvarna.com/bg/chasti-prin ... 505698001/
ИзображениеИзображение
iivanov - майстор
Това , зеленото , не е точно същото . Тубата на хуск има клапан , който спира наливането при напълване на резервоара .
hidrazin - майстор
lucho написа:
..Или стъклена:...
Никво стъкло - бут и прассс...
Освен това, това на снимката не е мензура а чаша "Бехер" с дръжка. :-D
:partyman:
iivanov - майстор
hidrazin написа:
lucho написа:
..Или стъклена:...
Никво стъкло - бут и прассс...
Освен това, това на снимката не е мензура а чаша "Бехер" с дръжка. :-D
:partyman:
Освен това не се знае , каква е боята на надписа . Много от боите са чувствителни към бензина .
vrangelov - специалист
lucho написа:
Понеже не съм ползвал двутактова смес от около четвърт век, рекох да видя дали пък случайно през това време не са почнали да произвеждат специални бутилки за смесването ѝ. И се оказа, че ...
Тубите от двигателно масло също стават за съхранение на бензин. Преди ползвах такава. За съжаление имат един недостатък, че много се надуват, като ги оставиш лятото пълни с бензин в колата, а колата е на слънце. Все съм се чудил, дали някой (слънчев) ден няма да се спука, както съм я зарязал в колата и да я усмърди на бензин. Заради това си взех една за бензин, а тя не се раздува, поне не видимо. Тубите на Stihl нямат зареждачка, като тези на Husquarna и затова трябваше да я купя отделно. По-скъпа е от тубата.
Имам и шишето. Смятам, че е удобно. Има голямо гърло и не се огъва в ръцете.
В тубите (някой да не си помисли, че съм се прекарал само с една) смесвам обикновено над два литра, а шишето е за когато ми трябва малко за да си довърша нещо.

Все си мислих, че си падаш по ел. двигателите и не съм разбрал каква машина си си взел. Спрях да ти следя темата, защото като влизам в нея и антивирусната ми пищи.

Поздрави!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23

Тема "Смесване на двутактова смес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: