• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
prascho - майстор
С какво растение/дърво е най-добре да направя жив плет пред оградата от юг? Искам да е вечно зелено и сравнително ниско, до 1.5-2м с подрязване. Има част от около 7-8 метра под орех:(.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
sensi написа:
Ама ти май не си дочел темата, която ти препратих. Там разискват за едно дърво Лейландии, което расте до 100 см на година и ако го кастриш редовно става много плътна ограда. Ето ти снимки от него да видиш, още повече се разсажда от резници.

http://www.google.bg/search?q=cupressoc ... 80&bih=710
Това в България ли искате да го садите?
VLADO66 - майстор
Това вечнозелено го имам вече в двора, много ме кефи http://gardenparadise.eu/index.php?rout ... duct_id=73
hidrazin - майстор
prascho написа:
Има част от около 7-8 метра под орех:(.
За този участък щом искаш да е зелено - зелена мрежа.
Може метална, може пластмасова, може и от плетени клони дето предварително са боядисани зелени.
Или боядисани после ... :)
:partyman:
prascho - майстор
Да ви попитам дали сега (началото на ноември) може да се отрежат резници от лейландите и да се вкоренят, пък на пролет да се насадят където трябва. При вкореняването освен в саксии с пръст и добавянето на някакви хормони нужно ли е още нещо? Благодаря.
Lisko - майстор
Трявна, кметството! Ехааа!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 03, 2018 6:46 pmLisko написа:
Трявна, кметството! Ехааа!
:?
ben84 - специалист
А нещо с много или големи листа, де да пълзи по мрежата? Че тия зелени полиетилени не ме кефят много.
Може и да не е вечно зелено, ама да расте бърже.
:partyman:
gnt69 - майстор
съб ное 03, 2018 8:35 pmben84 написа:
А нещо с много или големи листа, де да пълзи по мрежата? Че тия зелени полиетилени не ме кефят много.
Може и да не е вечно зелено, ама да расте бърже.
:partyman:
Бръшлян.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Неее, бръшлянът събаря зидария, какво остава за мрежа. Поветът е малко по-лек :-) Орлов нокът, че и цъфти и ухае. И малини, естествено. Като им опадат листаа, остават преплетени клонки...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "вечно зелени дървета?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: