• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nelina_london - специалист
Борът има ясно изразен връх и не вярвам при такава височина да развие нов. Виж ,смърчът е друга работа -там нов връх винаги ще се намери .Казвам го ,защото много хора слагат под един знаменател бор ,смърч и ела .
Добавям друго вечнозелено растение на киселата почва под иглолистните - Пахисандра .
resistbody - майстор
Имам бор или нещо подобно и круша едно до друго, не им пречи... така си бяха в имота... на регулационна граница са, но няма да ги режем за сега.. поне на мен не ми пречат хем ми правят сянка от запад... Имаме едни кипариси на пътя и колкото и да ги режем, все нагоре ходях, тая година сефте енергото се активизираха и ми отмениха едно занимание..
Lisko - майстор
вт мар 05, 2024 11:12 pmhidrazin написа:
вт мар 05, 2024 10:37 pmpetromaniq66 написа:
Не расте заради "вечно зелената" сянка.
И заради почвата която вкиселява яко.
Там става рододендрон дето иска кисела почва и сянка.
Освен няколко рододендрона, на кисела почва (от кедър) имам рози, лалета, ириси. Не знам колко им харесва, но това е положението, няма да ги местя (15-тина години са така вече)
gogo7777 - майстор
вт мар 05, 2024 10:17 pmhidrazin написа:
вт мар 05, 2024 9:36 pmgogo7777 написа:
В двора са, но вече си пречат един друг.....
О, не е само един? И за к'ъв ги държиш в двора, да ти прави почвата яко кисела и нищо да не расте ли?
:partyman:
Ами ние сме планинци...обичаме дърветата :)
Садихме ги с баща ми, когато бях малък.

ПП.....малко съм ви послъгал...чак 30 метра не са. На око около 20
bigdragon - майстор
ср мар 06, 2024 8:32 amgogo7777 написа:

ПП.....малко съм ви послъгал...чак 30 метра не са. На око около 20
Тъкмо щях да ти искам снимка на 30 метров български бор.

В уикито височините са на мах, но това изисква точни условия и породи...
gogo7777 - майстор
Мога да го измеря приблизително точно с лазерната рулетка и малко тригонометрия, но не ми се занимава :-D
ESPACE - майстор
Това на снимката какъв вид иглолистно е? Снимката е правена от терасата на 6-тия етаж. Първия е приземен. По груби сметки значи е било 15-17м. високо преди три години. 30м. ще е нещо огромно.
Прикачен файл:
IMG_20210728_170023.jpg
Като се има предвид, че шест етажа са 18 или повече метра, а този бор я надвишава, допускам едни 22-24 метра височина.
Трябва да отчетем и позицията на камерата, която е поне на метър над плочата на етажа.
bigdragon - майстор
Тези линии означават, че обектива не е хоризонтално
с всички последствия върху перспективата...
Прикачен файл:
Untitled.png
Untitled.png (105.59 KиБ) Видяна 247 пъти
И кооооо?!!

Сградата отсреща е два етажа над обявената за 6, тоест 8х3=24. Връхчето на бора е приблизително на същата височина.
Пред нехоризонтално насочената камера има стол, чиято облегалка е под нивото на обектива. Това са между 0.8-1.0м. Измерих един наблизо- 0.95м.

В крайна сметка, болят ме шишарките за последствията от перспективата- не ми е важно, а за който е, да си ѝ бере гайлето!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Бор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: