Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
пон яну 29, 2024 1:53 pmmiroki написа:
Въпреки, като знам колко лопатки пепел се изхвърля в двора....
Гледай пробите да ги взимаш по-далеч от места с изхвърлена пепел. Ще ти покаже много алкална почва.
:partyman:
Andri01 - майстор
хидро,едно е оборудването,друго да знаеш как се използва. Благодаря за съвета, но няма да се възползвам. Ще взема една машинка от Практикер и ще я сравня с лабораторните Ph метри при химиците в И.О. Те просто предпочитат електронните" лентички". :)
hidrazin - майстор
Току що поръчах комбинирания тест за Ph, амоняк, азот, калий и фосфор
От другите ленти дето са само за Ph се оказа че имам достатъчно и са още читави.
:partyman:
P.S. И оборудване имам, и знам как да го използвам. И не само Ph лентички имам... :-D
пон яну 29, 2024 2:07 pmAndri01 написа:
хидро,едно е оборудването,друго да знаеш как се използва. Благодаря за съвета, но няма да се възползвам. Ще взема една машинка от Практикер и ще я сравня с лабораторните Ph метри при химиците в И.О. Те просто предпочитат електронните" лентички". :)
хЕндри, явно само аз ползвам лентички запас преди 89та.
Дали знам как- не се знае.
Знам обаче защо съм се оборудвал.
Я виж този! Леля Злата казва, че е прост като гъбено семе.
https://ridacom.com/en/products/view/7082
Andri01 - майстор
"NADAL® pH, бърз тест за определяне на pH на вагиналната течност, апликатор" Наистина е ПРОСТ, но кой??? Не е лошо да прочетеш заглавието на темата и да спреш с че..ите! :lol: :lol:
На хора без въображение и оперирани от чувство за хумор не/се извинявам!
Едва минал 70, а вече с Ph метър, хаха!
Перефразирано от един армейски лаф, относно късно-измъченото образование.
шоп - майстор
Днес посях в сандъчета домати биволско сърце, рома и сан марцано нано ( безколов)

Малко се чудих дали не е рано, идеята е в последствие да ги пикирам в кофички от кисело мляко и след 6 май да ги засацдам на открито. Как мислите, дали не избързах? За София говорим.

П.П. И магданоз посях, за него знам, че не е рано. Навън днес е 14 гр земята е мека и влажна.
Не е рано. Разсада ще ти е по закален, ако не изпуснеш някоя слана.
Последните 2-3 години си правя най добрият разсад- ниски, дебели, "червендалести" стъбла.
Изнасям го по рано под найлон, докато е още в кофичките. При хубаво време откривам, а дори при няколко градуса под нулата не е замръзвал. Естествено, не се е случвало да забравя да го завия.
vlax - майстор
Не е рано Само с една седмица си подранил :-D
Но не е проблем.После зреят по едно и също време. :)
Другото Трифун го е написал.
:partyman:
шоп - майстор
Благодаря Ви...
По спомен като дете средата на февруари копаех на моята баба " ястък" в земата правоъгълна дупка дълбока 40-50 см, после слагах 20-30 см неразложен оборски тор със слама за да гние и да отделя топлина и отгоре 10 ина см пресят прегорял оборски тор + земя. Отгоре дъги от арматурно желязо и найлон.

Относно закалката на разсада нещата са ми ясни.
Успехи и нека годината да е берекет за всички от форума!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: