• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
TMontana - специалист
А в аптеката казват,че трябва да се изчакат да се развият добре растенията,да изкласят и тогава да се пръска. :)
egomen66 - майстор
Косене му е майката.И системно подсичане с чапичката.Говоря за поляна. :partyman:
iivanov - майстор
TMontana написа:
А в аптеката казват,че трябва да се изчакат да се развият добре растенията,да изкласят и тогава да се пръска. :)
Тъй , тъй , пак да си купите от тях . :-D :-D :-D
TMontana - специалист
Нали,затова сега всичко е търговско дружество! :wink:
gnt69 - майстор
Аз знам че оптималното пръскане е при добре развита листна маса, добра влажност , най добре след дъжд на следващия ден и сутрин след вдигане на росата. Преди десеттина години двора ми е леко под наклон и го терасисах три тераси с около 50 см височина. Докарах 26 камаза пръст и два пясък. Обаче греда пръста била пълна с балур му викат по нащия край. Няколко тъмно зелени го разнесоха равномерно из двора 1 декар е , и като хванах една фреза го размеших и раздробих корените на балура. Стана гора. Старците докато ги усетя и го оплевили, но на следващата седмица пак трева. Аз съм го размешал с фрезата от 0 до 30 сантиметра и то постоянно никне . Не се сещам с какво го пръсках Раундъп ли или нещо подобно ама изсъхна. После докато усетя старците го посели с тикви, някой казал че тиквите имали големи листа и нищо не никнело под тях. Да ама не . Пак гора. На следващата година само пръскане с три четири пръскания до средата на годината го оправих. Извиках един дядо с едно конче го приора докараха 5 камиона торф от гъби. Тъмнозелените го разнесоха равномерно и на пролетта посях райграс. И така вече 10 години само кося, един път съм пръскал с Матон за широколистни. :partyman:
Stefan_62 - майстор
gnt69 написа:
Аз знам че оптималното пръскане е при добре развита листна маса, добра влажност , най добре след дъжд на следващия ден и сутрин след вдигане на росата.
Миналият месец косих другият двор, бях поизтървал тревата и беше станала до колене. Понеже едната кошийка постояно мрънка като порасне тревата, че ставало змиярник /въпреки, че никога не сме виждали змии, но лафа си е такъв/ след като окосих, реших да експериентирам като напръскам с хербецид покрай оградите около двора въпреки, че е окосено. След две седмици минах да видя какво е положението и там където бях пръскал всичко беше изсъхнало. Вчера ходих да връзвам лозето и гледам тревата пак за косене, но покрай оградите няма тревичка. Утре ще ходя да кося и мисля пак да напръскам покрай оградите профилактично. Та приказата ми беше, че даже и да е окосена тревата като се напръска пак съхне каквото е останало от стеблата.
gnt69 - майстор
Да то става но трябва 20 см листна маса за да има за какво да се закрепи препарата и да влезе през листата. Но трябва да се спазва кога да се пръска. Ако си го поставиш за цел да унищожиш плевелите можеш но после трябва да посееш нещо подходящо щото вятъра разнася семена птичките и те ги носят. И по асфалта има в фугите трева, захванала се е за пепелака и расте щото под асфалта има камъни за основа. Абе плевели умаряне нямат. Един приятел прави едни рибарници нови дигите с жълта пръст девствена изкопана от -10 метра никога не е виждала трева. 3-4 месеца изкараха и пак трева по дигите сега я пръска и мори. :partyman:
gogosto - специалист
Хора бе като чета ум не ми го побира. Как ви харесват тези дворове на чиста земя. Няма ли косачки за вас и естествено и красиво ще бъде когато е окосено. Само допълвате всеобщото ни отравяне с тези хербициди. Аз и тротоара си почиствам с бензиновата коса и става перфектно. Имам един комшия той пръска, както чета, че вие го правите и от неговия двор съм намразил тез хербициди то все едно ядрена бомба му е падала в двора така изглежда.
kr1100 - майстор
egomen66 написа:
И системно подсичане с чапичката.
:? Мислех си ,че това име е характерно за нашия район.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kr1100 написа:
egomen66 написа:
И системно подсичане с чапичката.
:? Мислех си ,че това име е характерно за нашия район.
Не бе, навсякъде си е чапичка
По света я водят гръцка мотичка
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Доза за пръскане с Глифоган" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: