• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Rumbata_1 - помощник
Здравейте! Нов съм в този форум и въпросът ми е каква е точната доза (литър вода - милилитър препарат). Търсих в чичко гугъл, но явно не мога да намеря точно това, което търся, защото ми дава колко препарат се изразходва конкретно за Декар, а не каква е дозата на литър. Аз имам пръскачка от 16 литра (Гръбна) и едно шишенце свърши на два пъти, но искам да знам точна доза, за да не го предозирам :)
И още нещо - дали този хербецид е на нивото на Раунд-ъп. Според мен разликата е единствено в цената, но все пак искам и компетентно мнение.
Благодаря предварително :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
http://74.125.39.104/search?q=cache:0zp ... d=10&gl=bg
Плодові та виноградники, овочеві, квіти на насіння Однорічні злакові та дводольні 40 мл на 10 л води (на 1 сотку)
Плодові та виноградники, овочеві, квіти на насіння Багаторічні злакові та дводольні 80 мл на 10 л води (на 1 сотку)
Rumbata_1 - помощник
Благодаря! Явно на сляпо съм оцелил дозата като пръсках в средата на седмицата. А има ли съществена разлика между Глифогана и Раунд-ъп - а (освен в цената) ? Ако някой знае от опит нека да сподели ;)
mamkata - специалист
Има разлика - Раундъп съдържа 360 г/л глифозат+ 180 г/л сърфактант, а Глифоган - само 360 г/л глифозат
ssiderov - специалист
Rumbata_1 написа:
Благодаря! Явно на сляпо съм оцелил дозата като пръсках в средата на седмицата. А има ли съществена разлика между Глифогана и Раунд-ъп - а (освен в цената) ? Ако някой знае от опит нека да сподели ;)
На малкото шишенце от 150 мл. на Раундъп пишеше концентрация на разтвора до 2%!Казват че били почти еднакви продукти но с различни имена!И си направих извода,че и за Глифогана е такава концентрацията!Та да хване декиш реших да я спазя.На 5 литрова пръскачка това прави 100 мл. от концентрата.Сипвам ги тия 100 мл и доливам вода до чертата на 5-те литра и бъркам.Има добър ефект!Но пак казвам това е максималната концентрация!Некадърно е написано упътването на бутилката с тия декари.Като питаш магазинерката често ти казва,ама кой да помни!Редно е да пишат проценти,а не декари. :?
hidrazin - майстор
ssiderov написа:
Редно е да пишат проценти,а не декари. :?
Напротив, правилно си е написано.
:partyman:
ssiderov - специалист
hidrazin написа:
ssiderov написа:
Редно е да пишат проценти,а не декари. :?
Напротив, правилно си е написано.
:partyman:
Добре колега,но на шишето пише еди колко си мл/дка !Но тия милилитри за декар в какво количество вода трябва да се разстворят?Нещо това не вдявам!Чета го директно от етикета на глифогана!Пък и повечето потребители тук не пръскаме декари,а дворове и тротоари покрай къщите си! :?
Stefan_62 - майстор
ssiderov написа:
Добре колега,но на шишето пише еди колко си мл/дка !Но тия милилитри за декар в какво количество вода трябва да се разстворят?Нещо това не вдявам!Чета го директно от етикета на глифогана!Пък и повечето потребители тук не пръскаме декари,а дворове и тротоари покрай къщите си! :?
Значи да споделя и моят опит. Аз пръсам тревата основно с "Глифозат" /от него съм най доволен/, дозата която дава производителя е 400-1200мл./дек., а по принцип когато се дава някъкъв % за декар се има впревид за 100л.вода. или като се разбие излиза от 40-120мл. за 10л. вода. На 10л. вода винаги слагам 300мл. от хербецида + предварително разтварям във водата две шепи амониева селитра. Пръскам винаги през горещата част на деня и след една седмица тревата изсъхва напълно.
Последна промяна от Stefan_62 на вт юни 21, 2016 10:29 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
В колкото искаш вода. Принципно ако са по високи растенията - с повече вода. Зависиот майсторството на пръскача. Значи смяташ колко квадрата трябва да пръскаш - примерно 47. Умножаваш по дозата на декар и делиш на 1000. Получаваш количеството препарат което трябва да сложиш на тази площ. Слагаш го в машинката, допълваш с вода до горе и пръскаш и повтаряш докато не свърши.

Дозата е различна от-до и зависи от гъстотата на плевелите.

А иначе предполагам се сещаш, че ако пише грама/литър или % с тях може да пръснеш и метър и километър :wink: Нали после друго трябва да расте там? Ако превишиш дозата е вероятно да направиш пясъчна кариера за дълго време. :)

:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Доза за пръскане с Глифоган" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: