• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
wpw - специалист
Следващите карди са от тази заран. Хвана се и като го извадихме беше още живо....

Прикачен файл

Снимка0002.jpg

Прикачен файл

Снимка0001.jpg

Прикачен файл

Снимка0000.jpg
wpw - специалист
alsted написа:
И аз ще те помоля да снимаш. Самия капан. От няколко страни като ще те помоля да сложиш ролетката върху него, за да се добива представа за реалнините (точните) размери. Аз правих един като този на iivanov, но ако изобщо отиде да го задейства животинката, то го прави така че не се хваща. Нещо не съм изпипал.
iivanov, твоя действа ли, т.е. хваща ли?
Поръчах този капан, човека ми писа, че ще го прати, но нещо го няма :?
Колега, ето качих една снимка на която има и ролетка, но ако не можеш да се ориентираш по нея, ще направя и други.

Ако някой иска такъв капан и не може да си го изработи сам, аз мога да му направя и изпратя за негова сметка по някоя куриерска фирма. Цена на един капан - 25 лева, на два 40 лв.
И само да добавя, не хваща всеки път, когато се задейства и много зависи от начина на поставяне в дупката. Понякога дупката се разклонява и е възможно да зарови капана без да задейства спусъка. Затова се е случвало да дълбая докато стигна до подходящ прав участък на тунела. Някои от животинките затварят дупката с купчинка пръст, която се вижда, докато други я затварят с много здраво уплътняване на пръста на 7-8 см. преди отвора. И поради всичките тези причини се натрупва опит в поставянето на капана. Хубаво е да имаш две бройки, защото при разкопаване на пръста почти винаги се отварят две дупки и не знаеш на коя дупка да поставиш капана. На една дупка съм хващал до 4 броя слепи кучета. Ако хвана кърт на някоя дупка, на нея повече не залагам, защото са защитени.
alsted - майстор
wpw написа:
alsted написа:
... човека ми писа, че ще го прати, но нещо го няма ...
...
Пропуснал си този ми пост :wink:
blanko - напреднал
Предлагам ви един прост метод, но доста ефикасен и изпитан. Направете си топченца от памук и плат-малки и достатъчно сбити. Сложете ги в сода каустик, естествено без да пипате с ръка, знаете, че содата разяжда плътта. С подходящ инструмент, например маша от камината. Там където сляпото куче е избутало пръст, е един от изходите на животинката. Разровете и направете отвор към основния канал и поставете топчета. Тъй като подземния хулиган не търпи чуждо тяло в проходите си, веднага ще дойде и ще се опита да избута натрапника/топчето/. Разбира се, една част от топчетата наистина ще бъдат избутани, но ако поне едно топче сляпото куче захапе със зъби, содата ще попадне в устата му и....това ще е краят му.....Желая ви успех в борбата с подземния хулиган....
Този метод го пробвах тази година и върши добра работа, дори и с къртиците.
wpw - специалист
Този къртик е от вчера. Беше жив и го пуснах на края на селото, защото е защитен вид.

Прикачен файл

2.JPG

Прикачен файл

1.JPG
kuger - майстор
Сутринта един събрат на по-горния нямаше този късмет /близка среща с мотиката/.
lov - майстор
http://www.youtube.com/watch?v=HSU-O9LMwOs
Реших да поразровя при руснаците щото са по рационални и изобретателни в самоделките.
Те това ми се струва по лесно за направа.
И да му мислят гадовете че нещо много ме напълзяха на вилата. Само ще добавя и едно отворче по средата колкото да влезе в него едно бамбуково шишче. Ще ми е за индикатор дали има нещо вътре за да не го изравям всеки ден и да проверявам. Хване ли се гадината все ще го измести на някъде.
kr1100 - майстор
@ lov като реклама от филм. Истината е съвсем друга. Тръбата се обезмирисва отчовешката миризма преди употреба.Не се работи с голи ръце , а с ръкавици и успеха е нищожен. Правил съм такъв капан преди 15-20г.
lov - майстор
Ще видим.
А само да вметна че съм почнал авджилъка кога капаните не бяха забранени и тъй че поназнайвам нещо по темата. :lol:
Илчо Илиев - майстор
Да отчета резултата след моята борба с тая гадна , долна, подла ненаситна гадинка :axe: :axe: :axe:
Значи, слагах пръчки арматура с туби от мин. вода, махнах ги и сложих кутийки от бира, като на 300кв.м сложих 12-13......файда абсолютно никаква...
Като взехме да вадим пресни картофи и намирахме тунели, имаше зарево над Драва, изгърмях полвин чанта пиратки,но.......явно дет са кьорави ,ами са и глухи тези гадини....
след малко отиваме да извадим последните 5 реда,но от до сегашното вадене, гадовете са измъкнали поне половината :axe:
Лошото е,че това парче земя е обградено от всякъде със синор-не обработваема земя, плет, овошки и няма как да му търсим складовете...
Няма и ентусиасти на село да се навият да копаят да търсят складовете, бих им платил плюс картофите които намерят, само да вземем храната за зимата на гада, белким изпукат :axe:
Абе въпреки всички пречки, картофи за на зима ще има,а за догодина ще видим....
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: