• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
Моите им видях сметката с тройки. Закрепвате здраво една голяма тройка за стоманизирана тел и я вкарвате навътре в дупката около 30 см. като връзвате телта за някое колче. Дупката се оставя отворена. Ако е прясна дупката идва до 10-15 мин за да си я зарови. Като я запуши се връща и се надява на тройката. Вадиш тепаш и пак зареждаш. 50% е успеваемостта горе долу.Тази година едно не съм видял. Явно съм ги свършил.
alsted - майстор
Получих си капана. Вътре има брошурка с интересна според мен информация. Надявам се да не е конфиденциална и даже вероятно я има в мрежата, но аз лично я срещам за пръв път и реших да я споделя:
Прикачен файл:
факти за къртиците.JPG
Ето и малко разяснения от за самите капани:
Прикачен файл:
11.JPG
Прикачен файл:
13.JPG
Дано не се възприеме като реклама с търговска цел. То тези картинки ги има по-напред в темата, но с по-лошо качество. Впрочем на сайта им бутона "капани" не работи. Дали вече не са забранени от Европейския съюз :? Вие виждате ли ги в магазинната мрежа? Гледам пише "за къртици". Дали ще са удачни и при сляпото куче?

____________________________________________________________________________________

ПП: На следващия ден след първото зареждане:

Прикачен файл

първият падна.JPG
Elinka - специалист
Ние си купихме от онези устройства, които се забиват в земята. Нашето е със слънчеви батерии. От месец и половина е в градината и нямаме нови дупки. Надявам се , че действа.
baharkadirov - специалист
Включвам се в темата....с малко неприятни кадри....
Моля ,защитниците на животни...и по-специално на кучетата (било то и слепи) да ми простят....
Има и други....но те са по-вече от ужасяващи...
Причината за тази жестокост е ,че ни изнесоха всички луковици в цветната....и започнаха с чесъна в зеленчуковата градина...
А инструментите които използвам са:кирка,мотика и един инструмент за вадене на луковици (по-долу ще го видите)...

Прикачен файл

7366084w[1].jpg Помощника ,който го издаде,докато побутва пръстта ....и съответно си заслужи наградата...

Прикачен файл

7366085l[1].jpg

Прикачен файл

7366086C[1].jpg
alsted - майстор
baharkadirov написа:
А инструментите които използвам са:...
Без помощника обече не би се справил :lol:
Имам в градината две дупки характерни за сляпо куче.
Прикачен файл:
5.JPG
Прикачен файл:
6.JPG
До сега не съм забелязал някакви поражения, а няма и никакви други видими следи. Чудя се къде да заложа капана? Как да разбера дали ме навестява? Едва ли само е проверило и не е харесало разсада в градината ми :? Знам, че тихомълком може да ми прибере картофите. Вярно, все още е рано, но докато го засека да не стане късно ...
baharkadirov - специалист
В случая ....помощника е...главния инструмент.... :)
До колкото са ми разказвали старите хора....тези дупки ,които са без пръст около тях....са били хранилищата им...Обикновено бивали 3 на брой,и със сложни S-ки....водещи до метър дълбочина....към "имането"....
И при мен ги има ....но не съм разкопавал....
А и излизали от там нощем....макар и рядко....
Илчо Илиев - майстор
И аз като пострадал от тази напаст божия да се оплача....
Тая гад явно тази година е решило да ни остави без реколта....
Няма познат/приятел, който да е засял нещо в земята и да не е нападнат тотално, явно усеща гадината,че може да е гладна година с тези порои и гледа каквото може да скъта за зимата..
При мен нападна първо граха, стана като люцерна на 5-6г, на полянки,а като поникнаха картофите ги подкара още на зелено, сега гледам как една прасковка, засадена ранна пролет взе да изсъхва, явно и нейните корени е изяло...
Изрових нета за информация и в Ютуб намерих много клипчета, основно руски,как се борят с тая напаст...
Като най-лесно и евтино наредих туби от мин. вода на пръчки арматура,но.....явно изобщо не ги отразява, работи си без грижи...
Смених тубите с кутийки от бира, дрънчат по-добре и от най-лекия полъх...
Взех една кутия пиратки,но....с тези порои няма как да разкопая тунелите и да си погърмя...
От толкова влага всичко гние,а тревата е побесняла,но това е друга тема....
kr1100 - майстор
baharkadirov написа:
Обикновено бивали 3 на брой,и със сложни S-ки....водещи до метър дълбочина....към "имането"....
Офф Преди години, когато копаех кладенеца попаднах на тунел на 4м и малко ,който водеше под наклон надолу.Проврих с 1, пръчка.
brum - майстор
Щом копаят по толкова аз продължавам опитите да ги тробвя със изгорели газове. След малко по-задълбочен анализ на ситуацията изовда е, че си имам ново - копае на нови места дето са далеч от старите. И привидно идва извън парцела и минава точно под вратата му. А там където бяха дупките на старото нищо не се случва...

Ще чакам да ми дойде музата и ще вкарам пак маркуча под земята :) . По едни бързи сметки на празен ход правя едни 60-100 литра в минута. А отровните газове са по-тежки от въздуха и би трябвало да влизат надолу. Дебита си е сериозен и би трябвало бързо да му напълни каналите.
kuger - майстор
Илчо Илиев написа:
Взех една кутия пиратки,но....с тези порои няма как да разкопая тунелите и да си погърмя...
От толкова влага всичко гние,а тревата е побесняла,но това е друга тема....
С пиратките беше голям кеф, паля, пускам в дупката и затискам с едно трупче. Сега,като се замисля, там вече дупки и купчини няма. На други места дал Бог :-D
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: