• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
тонито - специалист
Може ли декоративните цветя да се поливат с дистилирана вода взета от отточната тръба на климатика?
rulom - модератор
Тази вода изобщо не е дестилирана.Нямаш си на идея колко бактерии има в нея.
За цветята не знам.....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Половин България си ги полива. Значи може.
тонито - специалист
rulom написа:
Тази вода изобщо не е дестилирана.
обясни ми защо не е....
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами как защо - ако сипеш мед в една тенекия от катран, това мед ли е?
тонито - специалист
защото според мен е точно това..конденз..и от това следва въпросът..е ли конденза дист. вода? :?
parvev - специалист
каква е разликата между конденз и дестилат? водата от климатика ти е конденз.едното се дестилира ,а другото кондензира и двете са производни при различни температури и условия
Последна промяна от parvev на пон авг 24, 2009 11:10 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
тонито написа:
...е ли конденза дист. вода? :?
Според мене не е. Защото ако например разтвориш син камък във вода и започнеш да нагряваш, водата се изпарява и кондензирайки после се получава чиста вода. Синия камък остава в съда, където е бил разтвора. Това ясно. Обаче в тоя случай ти изпаряваш водата и веднага след това я охлаждаш. А при случая с климатика ти кондензираш водни пари, които се намират в свободно състояние във въздуха и не е ясно какво се съдържа в тях. Разни миризми, други изпарения, микроорганизми, бактерии... Това всичко се съдържа в сместа "въздух" и едва ли тези водни пари успяват да останат чисти. Това са моите разсъждения, ако някой мисли другояче - да каже.
parvev - специалист
тонито написа:
Може ли декоративните цветя да се поливат с дистилирана вода взета от отточната тръба на климатика?
поливай ги
тонито - специалист
parvev
velsi
благодаря ви много.според мен така се намират решенията.Още веднъж мерси. :laola:
  • 1
  • 2

Тема "вода..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: