Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
inspo - майстор
Търся съвет тъй като пролетта наближава, а бодливите къпинки гадинки само това чакат за да плъзнат.
Въпросът е как мога да ги премахна тотално, като за целта са позволени всякакви средства.
Мислех да пробвам със сода каустик, но преди това, ако някой има друга идея нека сподели.
За ръчни и механични методи не ща и да чуя. Първо са много и второ са на кофти място.
Пробвано е горене с гуми, нафта и пр. След време пак е същото.
Мястото където са къпините не се ползва за нищо, така че не е проблем използването на радикални методи.
nikolson - майстор
Глифозат, пръскачка, тихо време.
VLADO66 - майстор
И с глифозат и с производните съм пръскал,резултата е едногодишен.Само изкореняване му е майката.Пък ако някой даде друга идея,целия съм в слух и аз.
Kasap - специалист
И с напалм да пръскаш - отърване няма!
inspo - майстор
Глифозат не съм ползвал, но раундъп да. Наистина ги мори, ама трудно и не за постоянно.
Затова чакам някой наясно с химията да даде акъл.
Мястото е такова, че каквото и да наръся не пречи.
Svetoslavoff1 - майстор
Едната страна на мястото с виличката граничи със запуснати места. Там по оградата(телена мрежа) пръскам 1-2 пъти годишно с хербицид какъвто случа по-евтин и съм доволен, че къпиняка поне не влиза в мястото. Иначе като купих мястото имаше няколко гнезда къпини и там се справих с копане и вадене на корени и ако нещо избие наново пак вадене и така се изтощиха и изчезнаха. Абе земята си иска грижи.
Whitesnake - специалист
Тия отрови като Раундъп после вие ще си ги ядете, нали знаете? Много съм против такива агресивни отрови лично аз. Много малко количество може да убие цяло дърво. Виждал съм го. Повече не искам да ги чувам. Просто намерете начин да ги изкорените.
VLADO66 - майстор
Арсенал на BASF активно вещество Имазапир,ако някой намери да каже :)
iivanov - майстор
Касорон сега, глифозат, като тръгнат да зеленеят.
hidrazin - майстор
VLADO66 написа:
Арсенал на BASF активно вещество Имазапир,ако някой намери да каже :)
Ако намери у нас, нека каже и на мен. :-D
:partyman:

Тема "Съвет за премахване на къпини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: