• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
здравейте изкам да ви попитам да ме кажете как да си направя градинска напоителна система какви разпръсквачи да използвам какви захранващи тръви каква помпа какъв филтър за самата система да не се запушват разпръсквачите благодаря предварително
kokitu - специалист
колега и аз търсих доста и се спрях на " GARDENA" има ги в бриколаж и ако нищо не разбираш имат брошурки изложени там , чети внимателно :razz:
Градинар - специалист
Може да разгледаш инфото което е тук: http://www.rainbird.com/ . Мисля, че е доста изчерпателно и ще ти даде отговори.

Ако си зле с езиците, ето нещо и на български: http://www.savour-garden.com/polivni.html

Запознай се. Като се появят конкретни въпроси .. ще помагам
да ви попитам аз си купих разпръсквачи srs-04 с дюза 17 А казаха ми че трябва да използвам тръби ф 32 или ф 25 политилен ако можете да ми помогнете кой диаметър тръба да използвам разпръсквачите ще бадат на два кръга по 4 броя на кръг и друго да питам ще ги захранвам от сонда какав филтър да използвам че във водота има доста нечистотий много ви благодаря
Градинар - специалист
Захранващата тръба трябва да е ф 32, а за отделните кръгове ф 25. Тук обаче системата е малка и съвсем спокойно може да ползваш както Ф 25, така и Ф 32 навсякъде.
Връзването на разпръсквачите става посредством мека връзка.

Относно сондата и филтъра. Една нова сонда в повечето случаи вади малки частици пясък, глина, почва и какъвто и филтър да използваш той бързо ще се запушва.
В тези случаи, аз препоръчвам складирането на вода в отделен бидон, където да се утаява и ползва безпроблемно.
Naskata - специалист
banderas7381981 написа:
да ви попитам аз си купих разпръсквачи srs-04 с дюза 17 А казаха ми че трябва да използвам тръби ф 32 или ф 25 политилен ако можете да ми помогнете кой диаметър тръба да използвам разпръсквачите ще бадат на два кръга по 4 броя на кръг и друго да питам ще ги захранвам от сонда какав филтър да използвам че във водота има доста нечистотий много ви благодаря
От захранващата тръба с водовземна скоба и 3/4, след това мека връзка, след това 1/2 в разприсквача.
17 А
Можеш да си поръчаш всичко от тук например:

http://www.pipbrothers.com/files/Price% ... rs2010.pdf

(ако модераторите решат, че е реклама-моля да го изтрият)

Ама трябва проектче, все пак. Ако накачулиш на един кръг 4 дюзи 17-ще ти трябва здрав дебит и налягане.
Качи една скица да видим какво е положението.
angelov.id - помощник
Здравейте съфорумци.Наближава пролета и започнах да си правя планове за моята градина. Мисля да си сея райграс на площ -Ширина 32 м. Дължина 30м. или 960м2. Тази площ е идеално права, без ъгли или някъкви постройки.
Та въпросът ми е, Как мога да си изчисля кави и колко разпръсквачи да си сложа?
Или има някъква формула за изчисляване на разтоянието между разпръсквачите, и техният брои?
Целта ми е да не се застъпва водната струя за да не стават локви, защото са ми казвали, че при прекалена влажност тревата умирала.
Моля за вашите мнения. :)
Градинар - специалист
Разпръсквачите са с определен радиус. Има от 1,2м до 10-12 та и повече. Освен това с дюзите може да контролираш прецизно радиуса.
Така, че броят им зависи от мястото.
Разпръсквачите трябва да се покриват един друг.
ако имаш място: квадрат 6м на 6м, слагаш 4 разпръсквача в четирите края с радиус 6м, така че да се припокриват един с друг. а не един в средата.. остават сухи четирите ъгъла. Идеята е не да се направи блато (времето за поливане се контролира), а да се полее навсякъде равномерно.
Ако е 6 на 12... стават 6 разпръсквача...
В твоя случай ти трябват 9 разпръсквача с радиуси 10м, ще се поиграе малко с дюзата да станат 10 и нещо...
Вече за по-сложни форми... малко повечко мислене.. прикачвам пример
Броя на разпръсквачите в един кръг зависи от налягането на водата.

Прикачен файл

1001.jpg
1001.jpg (74.21 KиБ) Видяна 18386 пъти
angelov.id - помощник
Градинар написа:
Разпръсквачите са с определен радиус. Има от 1,2м до 10-12 та и повече. Освен това с дюзите може да контролираш прецизно радиуса.
Така, че броят им зависи от мястото.
Разпръсквачите трябва да се покриват един друг.
ако имаш място: квадрат 6м на 6м, слагаш 4 разпръсквача в четирите края с радиус 6м, така че да се припокриват един с друг. а не един в средата.. остават сухи четирите ъгъла. Идеята е не да се направи блато (времето за поливане се контролира), а да се полее навсякъде равномерно.
Ако е 6 на 12... стават 6 разпръсквача...
В твоя случай ти трябват 9 разпръсквача с радиуси 10м, ще се поиграе малко с дюзата да станат 10 и нещо...
Вече за по-сложни форми... малко повечко мислене.. прикачвам пример
Броя на разпръсквачите в един кръг зависи от налягането на водата.
:prayer: :prayer: Много благодаря за изчерпателният и бърз отговор.
Naskata - специалист
angelov.id написа:
Здравейте съфорумци.Наближава пролета и започнах да си правя планове за моята градина. Мисля да си сея райграс на площ -Ширина 32 м. Дължина 30м. или 960м2. Тази площ е идеално права, без ъгли или някъкви постройки.
Та въпросът ми е, Как мога да си изчисля кави и колко разпръсквачи да си сложа?
Или има някъква формула за изчисляване на разтоянието между разпръсквачите, и техният брои?
Целта ми е да не се застъпва водната струя за да не стават локви, защото са ми казвали, че при прекалена влажност тревата умирала.
Моля за вашите мнения. :)
Аз бих ти препоръчал щом е правилна форма-до ползваш примерно от този вид разпръсквачи-по икономични са и покриват големи площи. Виж табличката в нея са оказани дюзите, налягането, радиуса и консумацията.

http://www.hunterindustries.com/resourc ... nt201w.pdf

Ето и едно клипче

http://www.youtube.com/watch?v=miEFMDJ4 ... re=related
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "напоителна систена за тревни площи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: