Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Преди известно време се сдобих с нещо като вила, на която двора в момента изглежда доста изоставен.
Идеята ми е да го изчистя и да засадя тревичка, но не знам откъде да започна.
Състоянието в момента се вижда на снимката - ланшната трева (беше доста висока) с смачкана от снега, но е в изобилие :sad: .
Какъв е най-лесния, бързия и безболезен начин да се отърва от нея и да посадя читава трева?
Предварително благодаря.

Прикачен файл

IMAG0159_small.JPG
IMAG0159_small.JPG (128.6 KиБ) Видяна 13458 пъти
crez - майстор
Мощна ръчна газова горелка, малка бутилка за да я носиш лесно и изгаряш ланската трева. Разораваш, брануваш, заравняваш с гребло, садиш тревна смеска и валираш с тежък валяк, поливаш редовно. След 2 месеца имаш нова красива ливада.
kapanec - специалист
Tи си имаш трева почисти старата примерно с ( моторна коса със корда) редовно поливане, косене и ще си имаш тревчика тип (ливада) доста непретинцозна и много по издръжлива
Последна промяна от kapanec на ср мар 31, 2010 9:54 pm, променено общо 1 път.
ebahti - майстор
crez написа:
Мощна ръчна газова горелка, малка бутилка за да я носиш лесно и изгаряш ланската трева. Разораваш, брануваш, заравняваш с гребло, садиш тревна смеска и валираш с тежък валяк, поливаш редовно. След 2 месеца имаш нова красива ливада.
тва е начина,друг-НЕМА :thumbs:
rum_sz - специалист
Много красиво място :) долу реката горе планината.Честито
ArturDent - Почти Безобиден
Какви горелки ?!
То на това нещо му трябва само един телефон и клечка кибрит.
Звъниш на пожарната и като ги видиш да приближават - драсваш една клечка на тревата....
pavkatay - майстор
без труд няма да стане. това с огъня го забрави-той унищожава горния почвен слой. а ако искаш хубав райграс си трябва изораване, наторяване с оборски тор, засяване и мнооого поливане, после-редовно косене- 2-3 пъти седмично, валиране поне два пъти годишно, аериране, унищожаване на плевели , наторяване и така нататък. казвам това , защото съм го правил. дори веднъж засях райграс-оказа се евтин и калпав и след две години пак прекопах мястото засях качествена смеска и се получи. всяка пролет иска презасаждане на измръзнали места. другия вариант , който изисква малко по-малко грижи е ливада- тази я почистваш, поливаш , косиш редовно( можеш да ръсиш с амидна сол ако искаш само тревисти растения без широколистни) или си изораваш (прекопаваш )двора и си пренасяш готови тревни чимове от някоя ливада ( става и за райграса, но е скъпо)-валираш ,поливаш и т.н. И МНОГО ЧЕТЕНЕ ИСКА. не е проста работа- аз съм потрошил доволно много пари за опити и знам какво говоря. при добро желание и късмет ето го резултата

Прикачен файл

DSC02059.jpg
DSC02059.jpg (100.69 KиБ) Видяна 13339 пъти

Прикачен файл

DSC02022.jpg
DSC02022.jpg (137.62 KиБ) Видяна 13339 пъти
unclebim - специалист
Ние го направихме с Roundup или подобен препарат, не помня, след което всички останали операции...
pavkatay - майстор
с рауд -ъп си чистя плевелите по пътечките-той унищожава всичко, но сега няма нужда от него, защото трева още няма, а и да има ще я докара до положението от снимката-мъртва, а и времето за ,което започва да действа е 10-ина дни
unclebim - специалист
pavkatay написа:
с рауд -ъп си чистя плевелите по пътечките-той унищожава всичко, но сега няма нужда от него, защото трева още няма, а и да има ще я докара до положението от снимката-мъртва, а и времето за ,което започва да действа е 10-ина дни
Да, така беше, ние пръскахме лятото.

Тема "Съвет за двор/градинка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: