Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
shopluka - помощник
stiv1961 написа:
Да не отварям нова тема а и да съживя тази,имам въпрос:от няколко дни съм собственик на мотофреза GARDENIA GD-500B7.В инструкцията пише,че в трансмисията след 5 м.ч. се сменя маслото след промивка.Добре,но пише,че е моторно масло 10 W 40.Та въпроса ми е-такова ли трябва да е маслото.Струва ми се,че инструкцията е преведена с преводача на чичо Гугъл.Довечера ще пусна реални снимки на ферарито :-D :-D :-D
Трябва ти SAE30
пример : Масло четиритактово 0,6л MTD SAE30-6EU12 - 6.60лв.
stiv1961 - майстор
shopluka,благодаря :) Ето го звера:
EDI - майстор
Да ползвам темата, да не отварям нова.Тези дни обмислям покупка на мотофреза за вилата.Обработваемата площ ще е към 350 квадрата.Насочил съм се към този модел - http://www.motofrezi.com/bg/promocii/de ... 500b-4-new .Добра мощност, има в комплекта и малко прикачен инвентар.Някой ползва ли го, да даде малко отзиви.Един въпрос към СТИВ.Гледам, на 2-рата снимка на звера, че си обработил място, което не е предварително подговено, има тревица.Как се справя с треволяка, не се ли затормозява и да се навиват по-дългите растения по работната част.
crez - майстор
Еди, работя вече 10 г. с една българска мотофреза призводство на врачански бивш военен завод. До сега съм сменил 3 ремъка и 4 счупени мотички, сменям масло в д-ля, чистя въздушния филтър, сипвам бензин и карам. Всички са еднакви само не взимай с вертикалан двигател, при хоризонталния двигател усилието се предава чрез ремък и при удар в камък чупи мотичка, а при вертикалния къса щифта, защото предавката е директна. Когато работиш на неорано място, твърдо и утъпкано от раз не става. При първото минаване мотичките само го надраскват и убират весоката растителност, второто,третото го задълбават а чевъртото го прави на "каймак".
EDI - майстор
Благодаря. :partyman: За този модел четох, че е с хоризонтален вал.
stiv1961 - майстор
EDI написа:
Един въпрос към СТИВ.Гледам, на 2-рата снимка на звера, че си обработил място, което не е предварително подговено, има тревица.Как се справя с треволяка, не се ли затормозява и да се навиват по-дългите растения по работната част.
На това място пробвахме браздира-никакъв проблем.Фрезата се справя чудесно.Ако има високи треволяци/както беше на лозето/на няколко пъти пък чистих фрезовите колела,но двигателя изобщо не се затормозява.Вчера ходихме за джанки из баирите на село-аз карам,двамата синковци и гаджето на единия в ремаркето.На няколко места пребоксуваха колелетата,но няма и помен от претоварване на двигателя и трансмисията.На връщане имаше и около 200 кг сливи :)
gogotattoo - специалист
Колега,
Аз съм аматьор - лани купих тая фреза, като единствено ми казаха да е по-мощна, тая е към 4.5 кВт. Копахме саморасляк некосен 40 години - на първото минаване на всеки 5 м чистехме навитите коприви и бръшляни, после почна на кръст, на кръг, както ти харесва - стана на чорба. Имахме много камъни - на тях подскача, като козел, спираме и вадим камъните - машината не угасва, просто нямам думи. Едно предупреждение - преди да започнеш работа прегледай лопатките - бяха ми дали/Бриколаж/ 12 леви и 6 десни, вместо да са по 9 броя и фрезата побегна на една страна; ходих, взех други и сам ги монтирах - понеже никъде няма схема ка се редят, просто ги наредих симетрично, колкото пращат навътре, толкова навън. Една грешка - първите лопатки, тия дето са до центъра на машината трябва всички да са в посока навън, щото при голям камък се изкривяват навътре и удрят в машината. После е лесно. В комплекта нямаше лястовичка, но намерих от другаде - закача се на средния к.р/грездей/ - много е важно при първото минаване на терена, щото лястовичката забива надолу, докато фрезите се окопаят - повдигаш малко, фрезите дръпват напред и пак забиваш лястовичка и пр. Тука има повече спецове - моят проблем беше, че оня саморасляк няма косене - сега е изоран, напролет още веднъж да подравняване и слагам стандартна тревна смеска от Метро, която вече се поддържа с всички видове граждански косачки. През пролетта направихме първото упражнение с една пета от терена, а миналата седмица оправихме и останалото. При клиповете ми има и косене на пролетния терен с моторната коса - то се вижда, че е като слънце.

Е айде засмей се, не е страшно :)

http://www.youtube.com/watch?v=ma9carHwTlw

П.П. Забравих, фрезата е Gardenia ZS500B-3, има и задна скорост, която се оказа много полезна като запецнеш - връща безотказно :)
EDI - майстор
Ясна работата, даже намерих къде ги продават в Ямбол.И там имаше В-3, за точния модел ще избирам в движение. :partyman: :lol:
goshob - специалист
Здравейте,
Искам да съживя малко темата. Всяка година като си ходя на село (уж да си почивам :-D ) се сблъсквам с джунгла, като тази на снимката. Оправям я с косата, разбира се, ама взе да ми дотяга и натежава та си мисля за някаква механизация. Купих преди 2 години електрическа коса (тример) на Bosh с корда, но не върши работа. Мястото, което трябва да се коси е около 500 - 600 м2.
Молбата ми е, ако някой има опит с високи треви да помогне при избора. Двоумя се между моторна коса или палцова косачка, но споделянето на мнение никога не е излишно.
Благодаря предварително! :partyman:

Прикачен файл

IMG_5350.JPG
iivanov - майстор
За 5-600кв моторна коса. Всички знаем кое е най-доброто,но въпроса е финансов.Аз си харесах комби системата на щил с разните му корди,ножове,фреза,кастрачка и тн.Ама с всичкото излиза над 2 бона.Затова миналата година си вземах една икра,като към нея вземах и минифреза.Не е щил ама цената е в пъти по-ниска.С добре наточен нож реже лобода с дебелина 3-4см.С кордата тази тревица на снимката няма шанс.

Тема "Каква мотофреза и бензинова косачка да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: