Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
farmera - специалист
Благодаря за благодарностите/ ако е тъмно пивото е точно за това време/
А иначе обичам червени благодарности/ мерло, мавруд-но това е друга тема/ :-D
aifos - напреднал
Понеже пак идва време за засаждане и подготовка за зимата ,да дръпна малко темата нагоре.
И аз тази есен мисля да насадя някоя овошка ,за сажаление вече няма кой да помага със съвети и работа .Затова търся помощ тук.
aifos - напреднал
n_a написа:
Питай.
Какво трябва да направя преди зимата с овшките (кастрене,пръскане,торене) имам ябълки ,кайсий,круши и праскови ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пръскаш на цъфтеж. Кастриш съвсем младите, напролет пак, та може да спестиш сега. Ториш, ама е рано. Варосваш ствола, но то това се прави често.
davis - помощник
aifos написа:
Какво трябва да направя преди зимата с овшките (кастрене,пръскане,торене) имам ябълки ,кайсий,круши и праскови ?
Може да се ориентираш по този календар на овощаря.
tuninghuman - специалист
farmera написа:
Съжалявам но сега все още ми е много напрегнато.Има време за резитбите. Мисля да пусна една статиика с повечко сканирани примери -до месец се надявам да е готова.
Ако не ме домързи а и зависи от модераторите мога да кача една рубрика тук-агрокалендар, кой месец какво се пеави, пръскане рязане торене....
Бъдете здрави :)

farmera - AKO има свободно време бихт ели дали малко (поне основни насоки ) за подрязването на овошките . разумно ли е да се пообразовам малко и сам да си ги подрежа или да не си правя експерименти?
Тази година се грижихме много за дръвчетата и стават чудни - направиха и много литорасли. Сега са напръскани и стволовете са варосани и чакам да позапролети и да ги подрежа.



ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако не греша човека, farmera има ICQ 250197972. Малко ми е неудобно, че не си го е писал тук в инфото. Ако е проблем, модераторът ще го изтрие. Все пак, пробвайте се да му пишете.
emil_v r - майстор
Странно , но какво пише в книгите преди 100год за садене...

Те, старите твърдят , че след листопада и под 5град. дървото спира развитието.
Нито една клетка не се дели , камо ли да се вкоренява зимата и пролетта .
Садили са ги късно пролет , по излкючение есентта .
Пролетно време посаденото есента дръвче тръгвамесец по- късно
понеже земята в корените остава студена още цел месец.

Отделно са екстрите...по измръзване, и потъване надолу при което увисва на кола и 1част от корените се късаааат. :-D

Копали са дупките по сяко време . Пролетта слънцето нагрева и дъното на дупката ,
късна пролет гат се стопи леда и дъното на дупката се нагрее се вади от където е складирано
и се сади 10 см по- високо и НЕ СЕ връзва за кола . Пишат още мн. подробностти ...

Питах едни софииски градинари 3-4 поколение , те се изсмяха
и казаха 1че естеств. че е така...

Есенното садене се е наложило по единствено търговски съображения ,ще ги пропусссна .
angela_pk - специалист
Моля знаещите да се изкажат :?:
Може ли да се оформя короната на млада череша и как се прави това.
Аз не искам да става много висока. Млада е, но не знам точно колко. На височина е около 4 метра. Не знам какъв сорт е. Едра е, късна и хрупкава. Това са ми личните наблюдения, а информация от преди това нямам.

И още един въпрос. Имаме и една много стара череша, ранна, розова. Огромна е и вече почти не може да се бере. Изхода какъв е? Да се реже или има и други варианти.

Тема "Кога и как се садят овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: