• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Геша - специалист
Ха сега,забелязах нещо,струва ми се много интересно, от извлечението на модератор-8180: в чл.44. Накратко-ал.4-преди направата трябва да посетиш директора на басейнова дирекция. ал.5 - длъжен си в срок от 3 месеца след направата (на сондажа) да го обявиш в басейнова дирекция за регистрация. Става въпрос за Закона за водите. Впрочем докато се мъчех да напиша всичко това, взе да ми се струва,че е логично предварително да предупредя за направата му, но баш пък директора :?. Нооо,закон! Това,че взе да ми се струва всичко логично не изключва коментари по темата (и закона).
onzi112 - напреднал
Водоизточника дето го имаме незнам каква му е изторията ,имота просто си беше с него .
Намира се в мазето на стара постройка не е на дълбоко на около 1.2 е най вероятно са някви отцедни води.
Налага ми се да нося проба от него в ХЕИ така ми казаха от общината .
На времето него е озаконил дядо ми понеже сме в Горна Бания до извора и и имал некви опасеня че ще му присвоят земята от държавата.
Казах им на басейнова това и ми казаха че ако изкарам на 1.2 мин вода :-D :-D да ги викна веднага :lol: :lol: :lol:
Иначе го използваме за поливане а и сега ще трябва да направя така че да си използва времменно от новата къща докато я озакониме.
Геша - специалист
Блазе ти онзи112,че все пак имаш някакво разрешение на въпроса. И аз имам едно наследствено сондажче (тръба-цол и четвърт забита в земята),но не съм сигурен дали е регистрирано официално. Сега с тази глоба дето си платил, малко ме смути и ще трябва да търся начин да разбера как стоят нещата. Може би ще се наложи да послъжа малко,че сега започвам да го правя и него. Дано да нямат навика да правят проверки. Благодаря ти още един път, че обърна внимание на проблема ми. И да ти кажа,че чак след твойто включване асимилирах,че наистина няма да мога да мина без това ходене по мъките из разните инстанции.Желая ти да си намериш добри майстори за къщата, да ти излезе по-евтино и изобщо-успех. И да не пропуснеш да им се обадиш като бликне минералната. :roll: :wink: .
onzi112 - напреднал
Радвам се че помогнмах и благодаря за пожеланията.
От всичкото ми ходене по институциите в басейнова дирекция бяха няи любезни и най усложливи.
Ходих точно 2 пъти а можех единпът .
Когато ми съставиха акта се оказа че деловодителката беше излезнала отпуска и неможаха да ми дадът номер на акта.
Служитела които ми го състави се извини 100 пъти за неудобството и ми каза че ще звънне.
След точно 15 дена ми звънна отидох дотам зада ми го връчи , и това беше 2 рото ходене .
Всичко друго стана по пощата и по банков път.

Щях да забравя .... Ако кажеш че сега ще правиш сондаж, доколкото знам се изисква протокол за сондиране и комисия да ти дойде на крака.
Само че това е некъв спомен може и да се лъжа.
Геша - специалист
А преди само 2-3 дни аз разбрах, че за стар сондаж глобата е отменена (не се знае до кога). Казваш, че е заварено положение и регистрацията трябва да се направи безпроблемно. Но всеки трябва да знае,че всяка, дори набита в земята тръба,трябва да се регистрира.
  • 1
  • 2

Тема "`Оптимален диаметър(дебит) на сондаж без разрешително" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: