• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vrangelov - специалист
Колега Куууууул,
поливането на лозите всяка вечер не е необходимо. Това, от което е нападнато гроздето ще се появи и догодина. Тази година, както каза колегата Кабел96, е вече късно, но догодина като пръскате би било добре да смените схемата. На мен ми стана чудно как само с два препарата сте минали, като единият е дори леко грешен, но нищо, случва се на всеки да обърка, добре че е имало още един да компенсира. То така и гроздето ще е по-натурално.
kuuuuuul - майстор
Ейй,вярно че тоя Скор беше за прасковите,но ми казаха че ставал и за лозе,а другото беше в едно пликче и си е за лоза/по съвет от форума/.Май ще е от слънцето,вярно доста го грее :? Нещо не ми се отдава гледането на лози :-D
kabel96 - специалист
kuuuuuul написа:
Ейй,вярно че тоя Скор беше за прасковите,но ми казаха че ставал и за лозе,а другото беше в едно пликче и си е за лоза/по съвет от форума/.Май ще е от слънцето,вярно доста го грее :? Нещо не ми се отдава гледането на лози :-D
Виж сега важното е да не се отчайваш а ти май точно това правиш.Да не мислиш че и нашите са били добре през първите години.Затова с всяка година ще задобряваш.Поздрави.
igt - специалист
kuuuuuul не се отказвал всяко начало е трудно, но в процеса на работата нещата стават.
Както се казва - човек се учи от грешките си, важна е да не ги повтаря.
Другата година засили редовността на прескането и ползвай поне пет - шест препарата, в т.ч задължително и Нуреле Д - против гроздовия молец, че на мен миналата година ми .........
kuuuuuul - майстор
Ох,незнам и аз :? Доста време им отделям и вече 4 год не мога да опитам поне да ли наистина е без семки.От другите три лозички само една върви добре :sad: А комшията нито пръска,нито полива и цялата му е отрупана с плод/вински сорт/.Май при мене десертните не стават.Благодаря за помоща :partyman: Ще пробвам и до година и ако пак не стане ще ги махам. :-D
vrangelov - специалист
kuuuuuul написа:
Ох,незнам и аз :? Доста време им отделям и вече 4 год не мога да опитам поне да ли наистина е без семки.От другите три лозички само една върви добре :sad: А комшията нито пръска,нито полива и цялата му е отрупана с плод/вински сорт/.Май при мене десертните не стават.Благодаря за помоща :partyman: Ще пробвам и до година и ако пак не стане ще ги махам. :-D
Защо да не стават?!? Надморската височина не е толкова голяма, което ще рече, че има условия за ранни десертни сортове, но ще узряват малко по-късно. През последните години климатът се промени и смятам, че и средноранните сортове имат шанс. Нека който е от София, да сподели. Комшията какъв сорт има? Вински сорт винен сорт ли значи или това е името на сорта, не съм го чувал. Има сортове, които не се пръскат.
kuuuuuul - майстор
Извинявам се,имах в предвид винен сорт.Има ли някое десертно което да не се пръска?Аз не съм по виното.
EDI - майстор
От много години, над 10, пръскам само смес НУРЕЛЕ и ШАВИТ и никакви проблеми.Един единствен път - миналата година реших да сменя препаратите и станах пишман - нападна го сивото гниене и мана, въпреки пръскането.Тази година пак съм си с НУРЕЛЕ и ШАВИТ и никакви проблеми нито с мана, нито със сиво гниене нито с гроздовия молец.Пак имам грозде картинка.
kolev_k - специалист
Здравейте Хора,виждам че темата е за пръскане и реших да попитам ако някой знае.Имам асмалък,който използвам единствено за сянка.Гроздето не ме интересува.Но нещо яде листата.Прави едни дупки в тях.Дали е скакалци(много съм ги виждал през пролетта)сега май ги няма.Та въпроса ми е:от какво се получават дупките,и какви мерки може да се вземат?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Пръскане на лози" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: