Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kapanec - специалист
Имам една лоза която не знам какъв сорт е:В момента е на трета година миналата година имаше една чепка която узря около 20 август гроздето е тъмно червено с дебела твърда люспа.Не е капризно на болести и издържа на студ съдейки по формировката на която го отглеждам кордон Роая

Прикачен файл

S7009161.JPG
filmatoplo - майстор
И аз имам такова :? не се пръска моето , но име не знам ,тъкмо сега ще имам възможност да науча ако някой го познае по снимката. :wink: Имам и бяло такова -пак не знам как се казва. :lol:
mitko414 - специалист
Прилича ми на Русенски мискет, като това на снимката.
Прикачен файл:
grape_01.jpg
grape_01.jpg (51 KиБ) Видяна 6166 пъти
filmatoplo - майстор
:) Сега като прочетох как се реже , май не съм се справил както трябва ,тоест по учебник :lol: за първа година положих 2 лози на стандартни циментови колове и хоризонтала тел между тях .Направи сянка -това ми бе главната цел , има и чепки с грозде -това пък добре дошло . :-D За догодина вече ще се опитам да го режа на чеп и 2 пъпки -каквото и да значи това :lol: .
novgradski - специалист
...прилича ми на "цензо"(зърната му са малко по-остри от горепосоченото ,което за мен е "хамбур'ски мискет")...баща ми (от русенско)-така му викаше...
gnl77 - помощник
Това грозде се казва "ОТЕЛ" и аз имам същото.
boltik - специалист
Всичко друго,но не и отел :!:
http://www.google.bg/url?sa=t&source=we ... -g&cad=rja
Последна промяна от boltik на нед авг 14, 2011 2:49 pm, променено общо 2 пъти.
Johny - майстор
gnl77 написа:
Това грозде се казва "ОТЕЛ" и аз имам същото.
Отела не се пръска, а човека каза, че боледува.
kapanec - специалист
Вчера като си отидох на вилата забелезах че е започнало да се прошарва за сръвнение "Сторгозията " беше почнала да се прошарва предната седмица сега почти изцяло зачервена .
Според мен няма как да е "Отел" като озрее ще кача снимки и ще докладвам какъв му е вкуса
Очаквам и други мнения за сега най много ми се доближава мнението за "Хамбургски Мискет"
Делян - специалист
Хамбургския мискет узрява около 10-15 септември, а както казваш ти, твоето до края на август трябва да е готово.
Като гледам откъде си, предполагам, че става въпрос за сорт Дунав - http://www.sevastianov-vines.com/inform ... ав-58.html.
Като стане готово щракни някоя снимка и пак ще гадаем :-D

Тема "Някой можели да ми каже какъв сорт е това грозде" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: