Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Тани - модератор
Най-добре ще е да напълниш и гръбите под помпата, че иначе ще си отчакаш :wink:
hidrazin - майстор
С тая помпа бая време ще ти трябва за да си полееш дръвчетата. Пиши го един следобед. Помпите с потопяем ежектор са най-неикономичните и с много малък дебит. От твоя кладенец с тази помпа едва ли ще извадиш повече от 500-600литра за час.
Ама ти си знаеш де. Все пак да напомня че евтиното почти винаги излиза скъпо. Ще ти я даде на символична цена защото за никакъв х....й не става и просто иска да се отърве от нея.
В твоя вариант само потояема помпа.
:partyman:
manobg - специалист
По-малко ли вода ще вади от една Вида 5 примерно, защото комшията има Вида 5 и иска да я пусне в кладенеца да си полива картофите ?
manobg - специалист
В крайна сметка се комбинирах с комшията и купихме Wilo-Sub TWU 4-0409 EM с Wilo-Fluidcontrol FC 2 и тези дни ще монтираме да видим какво ще се получи.
Krass - майстор
За тази помпа май ще е необходим охлаждащ мантел, щом е в кладенец.
manobg - специалист
Помпата работи чудесно и се охлажда от флуида. Налягането в пръскачките ми е по-високо от това на чешмата и захранва едновременно 8 роторни разпръсквача без ядове с дюза номер 2. Малко по-късно ще направя клип и ще пусна.
hidrazin - майстор
Така е малко по-добре. Да си ги ползваш безпроблемно дълго време. =D>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gPH9MTlSqH0[/youtube]

:partyman:
vlax - майстор
Да повдигна темата,отдавна не е писано.
Към колегата manobg
Колега минало е доста време от пускане на темата.

Би ли споделил как се отразява водата на младите дръвчета-по колко литра на дръвче пускаш и през колко време?
Студената вода от кладенеца как се отразява на дръвчетата/мнение от практиката,на теория знам/?
Какви видове са дръвчетата ти ?
Как и с какво пръскаш дръвчетата,ако имаш изградена твоя схема моля да я споделиш?

Тази година началото на лятото завърших капковото на моите дръвчета ,които засадих преди година и половина.Бих казал ,че с капковото ги поливам по-често и без голяма хамалогия,не влагам никакво усилие.Проблем имам единствено с водата,кладенеца няма голям дебит,но правя опити да го изпомпвам редовно и мисля ,че за дръвчетата ще е достатъчно.Не съм правил клип,имам само снимки.На тях се виждат капкообрзувателите.Не ми стигна маркуча да направя кръг около стеблата на дръвчетата,като купя маркуч ще добавя още капкообразуватели.Капкообразувателите са самокомпенсиращи с фиксиран дебит 4 и 8 л/ч

Изображение
Изображение
Изображение



Дръвчетата са 18 бр ,денивелацията между първото и последното дърво е около 10 м и ги захранвам с едно китайско изчадие за 50 лв RAIDER RD-WP60,което се справя отлично.
Изображение

Тема "Поливане на дръвчета от кладенец." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: