Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
А човека от фирмата ще ти смени ли помпата ако се окаже че не може да ти захранва четири ротатора?
лесно е да сметнеш и сам:
4бр.ротори по 12,5 литра по 60 минути е 3000 литра в час.Това е ако ползваш най-големите дюзи.
Ако сложиш малки дюзи с дебит към 6 л/мин ще си на границата на помпата която е 1,5 кубика на час.
Също така не каза каква марка ти са роторите.Има си таблици където пише при каква дюза какъв радиус и какъв дебит имат.
Та няма как да разбера дали при 6 л/мин какъв радиус могат да покрият.
Друг е въпроса дали при този дебит помпата ще успее да ти поддържа минималното препоръчително налягане от 2 бара.
Никъде няма характеристиките на тази помпа.За VILO ги има и отговарят.
Ето тук: ПОТОПЯЕМИ ПОМПИ
Относно дръвчетата - слагай капково.Зариваш една тръба от тия черните полиетиленовите така че да минава покрай дръвчетата и към всяко пускаш по една микротръба с капкообразовател накрая.той се слага на 60-80 см височина, не на земята.Ако те притеснява налягането един регулатор на налягане за 1,7 бара за тръба 3/4 цола струва 6 лева.
А ако дадеш и примерна схема на двора и дръвчетата с кладенеца и пръскачките може да сме ти по-полезни.
Успех!
:partyman:
manobg - специалист
Прав си, но не мога да си позволя тази цена, непосилна ми е. Търся нещо по-евтино.
Ето го разпръсквача.
http://www.napoyavane.com/upload_files/ ... R_430R.pdf

По принцип дюзите са ми номер 1.5 и 2

Дръвчетата са 4 редици от по 9 дървета. Редиците на разстояние 3 метра една от друга както и самите дръвчета. Кладенеца се намира на разстояние около 15-20 метра от най-близкото дърво, а тревата е на около 50 метра от кладенеца.
hidrazin - майстор
Съжалявам, ама няма да стане ако ползваш дюза 2. При 4 броя такива дюзи(2) дори и при най-ниско налягане не можеш им осигури дебита.
Не забравяй, че помпата трябва да преодолее денивелацията(да ти изкара водата от сондажа) и освен това още 50м минимум тръбен път.
Навярно ще се наложи да избереш друга помпа или да ги навързваш по два ротора.Дано да греша.
Освен това имаш 36 дръвчета.Ако използваш капково с капкообразователи до 70 литра в час ще трябва да ги затвориш до около 30 литра в час.Иначе няма да имаш дебит или ще трябва да ги правиш на два кръга.А има капкообразователи с дебит до 120 литра в час !!! Като сложиш дръвчетата и тревата с толкова кръгове, навярно помпата ти почти няма да почива нощно време.Не знам колко ще те изкара това китайско творение.Навярно сам знаеш че евтиното излиза скъпо.Пробвай с тази - после ще си вземеш истинска или ще поливаш с маркуча.Никога не трябва да пришпорваш една помпа на максимум ако мислиш да я ползваш дълго време.Остави си поне 30% аванс и няма да съжаляваш.Ти искаш китайката да бачка на макс и даже малко отгоре - не става.
Какъв ти е диаметъра на сондажа и на каква цена взе тези "ротори" ? Ако искаш истински и гъвкави пръскалки с много възможности погледни тук:
http://www.bulgariairrigation.com/downl ... 2_upld.pdf
Успех и ако има проблеми пиши!
manobg - специалист
Прав си, ще изчакам по-добри времена. Иначе не е сондаж а кладенес с диаметър около 1.5-2 метра. А за роторите, имам и такива. Всъщност 8 са ми Hunter, последните 4 са друга марка защото когато ходих да ги купувам, нямаше Hunter. Като се замисля, средно на година до сега съм плащал около 200-250 лв вода и ако трябва да купя скъпа помпа, която ще ми легне около 1000лв, ще работи 5 години преди да съм на нулата. А змае ли човек дали на 5-тата и годишнина няма да се скапе. Ще се оглеждам за нещо поне 3000 литра на час, дори и да е малко по-китайска.

A за тези помпи какво ще кажете ?

http://www.agro-teh.bg/product/1714/pom ... -0-75.html
http://www.agro-teh.bg/product/1690/pot ... 6-5-6.html
hidrazin - майстор
Ами по-надолу от това май не може:
TWU 4-0409 EM
Като цена и качество е добър избор.Тази фирма е май в Ст.Загора.Не знам от къде си ама я има навсякъде.
Ако някъде ти искат над 600 лв не им се вързвай и пиши.Максималната цена е 597 - ако не можеш да намериш по-ниска цена
може да измислим нещо.
На много места е обявена цена в интервала 567 до 585 но VILO скоро вдигнаха малко цените.
Лек ден.
manobg - специалист
hidrazin написа:
Ами по-надолу от това май не може:
TWU 4-0409 EM
Като цена и качество е добър избор.Тази фирма е май в Ст.Загора.Не знам от къде си ама я има навсякъде.
.
Ясно ще се дават пари. А пресостат да препоръчаш ?
hidrazin - майстор
За потопяеми не мога да ти препоръчам в момента.
Аз ползвам такъв:
http://www.pestimenergia.bg/shop/produc ... o-fc2.html
Чаро - Акълия
Ще ми обясните ли за какво ще служи този пресостат в тази поливна система?
hidrazin - майстор
Ще ми обясните ли за какво ще служи този пресостат в тази поливна система?
Ами имаш ли някаква идея?Човека се е купил ротатори, електроклапани, капково ще слага на дръвчетата.
Защо ли му е този пресостат? :-D
Ако забеляза съм го насочил към флуидконтрол.Той пък за какво ли е?
:partyman:

Тема "Поливане на дръвчета от кладенец." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: