Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
batence81 - специалист
а как е на вкус къпината, имаш ли й снимка?
forski - специалист
Koлеги аз началото на Март засях 15 корена малини сорт "Люлин" които не се нуждаят от телена конструкция защото са нисък сорт и не се катерят нависоко.
Жената от която ги купих ми каза след засаждането да ги изрежа на височина 4 пъпки.Сорта дава плод два пъти в годината но някъде срещнах инфо в нета че за по-добро плододаване веднъж годишно, веднага след като се прибере реколтата в края на лятото и началото на есента всички растения се изрязват на височина 10-15 см.
Така малините давали по-богата и едра реколта но за сметка на това са веднъж годишно през есента, има ли някаква истина в това!
batence81 - специалист
на мен ми дава веднаж в годината, режа ги пролет, проблема е че не дават по едно и също време и пълниш само по шепа като тръгнеш да береш.
forski - специалист
batence81 написа:
на мен ми дава веднаж в годината, режа ги пролет, проблема е че не дават по едно и също време и пълниш само по шепа като тръгнеш да береш.
За сорт Люлин ли става въпрос колега, как ги режеш на пролет, всичките на 4 пъпки или по-различен начин?
batence81 - специалист
да Люлин са, не ги режа според пъпките, а до 60 - 70 см, те се самоподменят и избиват постоянно нови пръчки.
kapanec - специалист
forski:Въпросите който задаваш са коментирани на 1 стр. просто трябва да прочетеш тема :)
но на готово е по лесно :
Ремонтантните сортове се режат есента и то всички издънки до долу (2-5см) от земната повърхност. След засаждането се изрязват на височина 15-20см,телена конструкция си трябва защото полягат макар и малко,на височина достигат 1,40м-1,70м.Ремонтантни са (люлин и херитидж) и др.
forski - специалист
kapanec написа:
forski:Въпросите който задаваш са коментирани на 1 стр. просто трябва да прочетеш тема :)
но на готово е по лесно :
Ремонтантните сортове се режат есента и то всички издънки до долу (2-5см) от земната повърхност. След засаждането се изрязват на височина 15-20см,телена конструкция си трябва защото полягат макар и малко,на височина достигат 1,40м-1,70м.Ремонтантни са (люлин и херитидж) и др.
:) :thumbs:
Сега вече прочетох по-подробно, точно тази информация ме интересуваше, за сефте се захващам с малини и затова питам повече :)
Krass - майстор
Имам сорт херитидж около 20 квадрата.Всяка година ги режа на кота нула.Като станат 25-30см. им чупя върховете, за да се разклонят. Иначе стават по 2 метра. Цъфтят вързват и зреят докато паднат слани. Но пък са толкова бодливи...
hidrazin - майстор
Онези от тях ли са? Да знам какво да ги правя. :-D
:partyman:

Тема "подрязване на малини и къпини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: