• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
batence81 - специалист
имам над масата асмичка, която не е била подрязвана отдавна, само напролет ли може да се реже и колко да изрежа от старите по-дебели разклонения, на места е тотално приплетено.
EDI - майстор
На пролет, сега я остави.Като дойде време, пак ще коментираме.Резитбата от много работи зависи.На пролет, като дойде време, удряш една панорамна снимка и ще видим какво ще остане и какво ще махаш.
Стефко - специалист
Рязането на лозе, асми, овощни дървета за някой може да изглежда лесно, но на практика не е толкова просто. Особено за начинаещи. Много подробности трябва да се имат в предвид, за да е успешна реколтата. Това си е една цяла наука.

Иначе, резидба на лозе и асми може да се прави и през есента, след окапването на листата. На пролет само се оформя. В по-студените райони лозята се подрязват, и загребват в земята до пролетта. В Ямбол не е така, защото и аз съм роден на 15 км от центъра на Ямбол.
EDI - майстор
А, още един градски значи. :partyman:
Геша - специалист
Eди, щом Стефко е толкова близо до теб, имаш чудесен повод да го поканиш някоя неделя да се почерпите,хем да ти обясни това-онова за подрязването на асма. Между другото, пиша това малко на шега, но пък може наистина да стане. Поздрави! :finga:
EDI - майстор
Абе то добре, ама човека вече не е в нашия вилает, живее другаде. :lol: Иначе аз съм самоук резач, карам по усет, нямам време да се задълбавам по литературата, ама се получават нещата. :lol:
atanasov2004 - специалист
Привет и от мен :) Правилно са ти казали колегите-резидба на асма-пролет! По добре е. Има възможност да се проследи за измръзване ако има силни зимни студове- -15 -20 градуса. Важно е да не се полива до късна есен, за да може сокодвижението да се обърне към стеблото и корените.....
Важно е местоположението на асмата-където става течение има опасност от измръзване...така че ще
изчакаш. Можеш да "прочистиш" асмата, да изрежеш счупени и повредени леторасти, както и да нама-
лиш дървесината с единствена цел - да не се зъдържа мокър сняк. Аз така правя всяка есен оставям
млади "майки" повече и на пролет оформям. Както каза колегата- цяла наука...
Според чичо ми - стар майстор лозар - има два вида резидба на асма- "ЗА ГРОЗДЕ" и "ЗА СЯНКА" :-D :-D :-D
Геша - специалист
EDI написа:
Абе то добре, ама човека вече не е в нашия вилает, живее другаде.
Е,те това е когато някой сам си направи да му се присмиват. Голяма излагация,брей! :?
Стефко - специалист
Ще поясниш ли кой с какво се излага?
EDI - майстор
Стефко написа:
Ще поясниш ли кой с какво се излага?
Стефко, момчето не може да се усети, когато човек елегантно го подминава и не му отговаря.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Подрязване асма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: