• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 20
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
racer - специалист
Фортекото го взех вчера в кашон с двигател 6.5 к.с., без задна за 500 лв без ддс- за тези пари.. Досега не съм карал фреза без скорости- чета упътването, и разбирам, че не трябва да се оставя дълго да работи на празен ход- т.е. като се запали, трябва да се натиска ръкохватката, иначе като гледам, колелото е постоянно зацепено и на свободна ремъка ще приплъзва. Оборотите на двигателя се регулират от газта на дясното кормило- на MIN би трябвало да са по ниски?
Иначе при мен в Добруджа земята е камък- двора ми е кара солук (мисля че това е оподзолен чернозем). Все пак се надявам другата пролет да мога да култивирам- трактора прави повече беля, отколкото работа. Ще си направя метални колела от джанти, и ще си сглобя култиватор от лапи.
Иначе аз съм 60 кг, нямам нито ремарке, нито гараж, а на колата задния капак не се вдига до бронята. Няма и кой да ми помага на село да я свалям и качвам- обаче фортекото разглобено е доста леко, и се надявам да мога да го свалям сам от колата- и всеки път ще го сглобявам, няма как...
Илчо Илиев - майстор
Krass написа:
И при мен не става с ралото, въпреки металните колелета с тежести и шипове. Затова ще правя нещо такова-
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vZgtAlWZahM[/youtube]
Абе то е хубаво да се оре земята,но с тази техника и тази почва е малко трудна работа ако не може да влезе голяма машина..
Миналата есен не успях да фрезовам мястото и тая пролет беше голямо приключение.но на второто минаване нещата се получиха..
Номера е да са заточени мотиките и да успееш късна есен да фрезоваш,а на пролет да не чакаш да избуи тревата, фрезоваш при първа възможност,дори да е малко влажно..
Преди няколко години един ми ора прословутото място, но с голям трактор, а то е малко и няма как да се върти и го орал както можал...
Отивам пролетта и... :wallbash: едни буци 50/50, ако не беше фрезата, не знам какво щях да правя, на 3-4 минавания успях да го докарам някак...
От тогава съм се отказал да пускам трактор там, по-добре с фрезата,но мотиките трябва да се заточват редовно,иначе не се получава...
kr1100 - майстор
[quote="Илчо Илиев"][quote="Krass"]И при мен не става с ралото, въпреки металните колелета с тежести и шипове. Затова ще правя нещо такова-
При мен с Болгара няма такъв проблем.Но мет. колела ми с а с голям диаметър около 450мм без лопатките, голямо ремъчно колело ф 400 мм , бавни обороти.На металните колела има шина 60-70мм за да не затъват.На дясната полуоска колелото е извадено навъб за да се преодолее склонността към завиване надясно при оране с плуга. С култиватора и 2 те колела са на еднакво разстояние от редуктора.
Мотичките ми са като сърпове остри - самозаточват се от баластрата :mrgreen:

Офф . Абе колеги засадихте ли домата вече? Днес направих опит - не стига , че е кално , ами от обяд не е спряло да вали за да разкаля още повече.
racer - специалист
Аз си сея от семки безколови- за по-късно. Вече са поникнали, но много бавно се развиват в началото. Сложих биотор от червеи, не пръскам с нищо, освен с инсектицид срещу листните въшки. Няма такива домати- вкусни и сладки.
koveslav - майстор
Ето една идея за всякакви почви.Става и за браздене и за зариване и за загърляне.Може да се направи и в домашни условия,може и да се купи. Има и видео.
http://tiller-bg.com/product/244.html
moreno - специалист
Реализирах идеята,остава да я пробвам в действие. :roll: Но ...като гледам няма да е скоро,всичко е една голяма локва сега. :?
Прикачен файл:
DSC_0001.JPG
DSC_0001.JPG (64.28 KиБ) Видяна 2713 пъти

Прикачен файл

DSC_0002.JPG
DSC_0002.JPG (68.83 KиБ) Видяна 2713 пъти
koveslav - майстор
:supz: +1! Но не са ли малко къси осите-няма ли да опират дисковете в редуктора? Като гледам тертеплийската изработка,надявам се,че са мерени вече. =D>
Krass - майстор
И на мен ми се струват къси осите и освен това тънка ламарината. Аз направих нещо подобно по чертежа на Kabel69, но не се получи. Язък за матряла :cry: Моята ламарина беше 4мм. Ст.45. Ф300мм.
koveslav - майстор
Krass написа:
И на мен ми се струват къси осите и освен това тънка ламарината. Аз направих нещо подобно по чертежа на Kabel69, но не се получи. Язък за матряла :cry: Моята ламарина беше 4мм. Ст.45. Ф300мм.
Сподели удачи и неудачи,нали виждаш че ги обсъждаме? А този колега виждам че е използвал стари диамантени дискове,които хич не са лесни за огъване.Всъщност този инвертар представлява два противополони по посока червяка които трябва да избутват пръстта вляво и вдясно и в този смисъл твърдостта на почвата не би трябвало да влияе много на качеството на редовете.Евентуално при по-твърдата почва ще е по-бавно.Въпроса е предварително да е фрезовано или въобще предварително да е обработено и пръстта да е разбита,а да не се очаква с това да се върши работата на дискова брана примерно.
Krass - майстор
Ще направя снимки и тогава ще пиша, за да не се повтарям.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 20

Тема "Прикачен инвентар за мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: