• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
kr1100 написа:
infomar написа:
За лозите не е ли рано още - ами сланите в края на месеца :?
Не е рано.Според гизметео най- ниска температура +2 гр за Варна след 1 седмица после над +6
Колко да е рано ? бадемите прецъфтяха, кайсиите почти и те, сега е ред на сливите, дряна.Изрязаните лози преди 3 седмици сега :плачат" Тръгнаха мухи и бръмбари.
На слънце става за плаж, с неопрен за рапани/мидите са малко/

Та значи няма да има вече слани.... добре, радвам се за теб. :?
vlax - майстор
Някой знае ли каква гад може да ми е изгризала основите на младите клончета на няколко ябълки?
Такова нещо за първи път виждам.Пръскал съм до сега три пъти и инсектицидите съм ги редувал.
Изображение
Изображение
От миналата седмица вече бера ягоди Бел Руби.За сравнение миналата година почнах да бера около 10 май.
Изображение
vlax - майстор
vlax написа:
Някой знае ли каква гад може да ми е изгризала основите на младите клончета на няколко ябълки?
Такова нещо за първи път виждам.Пръскал съм до сега три пъти и инсектицидите съм ги редувал.
Изображение
Изображение
От миналата седмица вече бера ягоди Бел Руби.За сравнение миналата година почнах да бера около 10 май.
Изображение
За да откриете десетте разлики преди и след градушка увеличете снимките.
Изображение
Изображение
Изображение
EDI - майстор
То и без увеличение се вижда - лоша работа. :? Тази година започна зле от към дъжд и други подаръци от дедо Господ, да видим как ще завърши.Асмата след градушката преди 20-ина дена в Ямбол върви добре, но определено ще има по-слаба реколта тази година.
hidrazin - майстор
Аз моята асма я обрах преди 10-тина дена. И не само аз де. Почти цяло село.
Падна слана и изгори покаралите филизи и те направо почерняха.
Оцеляха ми само две малки асми дето са под сачака.
Същото е с черешите и сливите.
:partyman:
ivanovbg - майстор
vlax написа:
За да откриете десетте разлики преди и след градушка увеличете снимките.
Изображение
Изображение
Изображение
Ей затова си направих това:
Изображение
TMontana - специалист
А каква е технологията на садене на доматите,първо найлона после доматите или...а как се правят такива малки дупки и се вади пръста от там...и каккъв е този найлон,някакъв специален или...? :)
gnt69 - майстор
Аз в Русе само кайсиите и прасковите обрах до сега, градушки слава богу няма. Ама още не се е минало. :partyman:
ivanovbg - майстор
TMontana написа:
А каква е технологията на садене на доматите,първо найлона после доматите или...а как се правят такива малки дупки и се вади пръста от там...и каккъв е този найлон,някакъв специален или...? :)
Точно тези ги садих вчера преди найлона,че бяха станали 60см заради студеното време и са садени легнали, само 15-20см стърчат отгоре.. Бяха умряли от глад горките, щот нарочно се чудех как да ги задържам. После слагам найлона отгоре и над всеки го дупча и внимателно прекарвам домата отгоре. След това го изпъвам от ляво и дясно и те така. В парника си бяха баш навреме и за садене се ползва това:
Изображение

Найлона предварително е положени зарит отстрани. Устройството се забива и със затваряне на ръчките прави дупка колкото кофичката на домата или пипера. Вадиш от кофичкат, слагаш, поливаш малко да се уплътни почвата околокофичката и си готов с посаждането.
:partyman:
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: