• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
ivanovbg написа:


Ей затова си направих това:
Изображение
Браво,много добре изглежда.
Един съвет-обърни внимание на мястото на контактуването на мрежата с дървената конструкция,защото при вятър от триенето стават дупки в мрежата.Не виждам някаква конструкция за мрежата/от опъната тел или нещо друго/ между дървените подпори.Без нея при градушка стават джобове от лед и понякога се къса мрежата.
Ето една снимка от друг форум
Изображение

Старата ми конструкция която ползвах 2 години.
Изображение
Ще местя зеленчуците на ново място и ще правя конструкцията по-стабилна/циментови колове и метални профили/,но тези дъждове не ми позволяват.Още не съм засадил доматите,краставиците,тиквичките.Фолиото което ползвам вече 2 години не е от еднократното тънкото,а дебело като това за ягодите,но нямаше дупки,аз си ги изрязвах през 40 см.След като поставя найлона върху тръбите,забивам метални профили и тръби в найлона за укрепване на реда и засаждам доматите със същия уред-казва се за изваждане на луковици,купено от Практикер за 5-6 лева преди 2 години.
За зеленчуците ползвам мрежа против градушка,която я водят сезонна,а тя не е мръднала вече 3 години.
Почвам да се замислям за конструкция и мрежа против градушка за овошките,много са наранени от градушката а са само на 3 години,много уязвими.
iavor - специалист
По съвет на ivanovbg, /за което съм много благодарен/днес най-после сложих бидон за течна тор и в момента си тече по капковото.На снимката се вижда какво е съдържанието. Сложил съм 0.2 % разтвор на доматите,но не знам дали е достатъчно ?

Прикачен файл

DSCN0166.jpg
DSCN0166.jpg (113.83 KиБ) Видяна 1408 пъти

Прикачен файл

DSCN0162.jpg
Последна промяна от iavor на чет май 12, 2016 4:43 pm, променено общо 1 път.
iavor - специалист
За краставиците ми дадоха нещо което е само за тях и се слага по 1 литър на корен през 10 дни. Така,че за там е по-разбираемо. :partyman:

Прикачен файл

DSCN0164.jpg
ivanovbg - майстор
Това е уж временна конструкция, пък ще видим. Догодина мисля да я превърна в оранжерия. Тази мрежа е много яка, не е като твоята - 40кг/квадратен метър и дават натоварване с ув защита. Тя твоята е засенчваща. Лятото слагам такава на оранжерията. Върши и някаква работа за градушки. Обших я с тел отстрани за да я закача към дървенията. А телове ще има - нали на тях ще връзвам домата.

:partyman:

Само така Яворе, професионално. =D>
2 грама на литър слагай от него през 10-тина дена в капковото. Тора ще го слагаш непосредствено преди да полееш, че иначе ще ти зеленясва бързо бидона. И поливай само вечер,та през нощта да се напият и пораснат, а през деня да фотосинтезират. През деня не е добре да се полива. Ефекта е по малък, а и ако е напечена земята парата уврежда корените. Като почват да едреят можеш да почнеш да добавяш и по 2грама/литър калиев нитрат. Фосфора няма да е нужен толкова. Има и с намалено количество фосфор, но ако си взел повече такъв сам можеш да си го коригираш като добавиш калиевия нитрат.

:partyman:
iavor - специалист
ivanovbg написа:
Това е уж временна конструкция, пък ще видим. Догодина мисля да я превърна в оранжерия. Тази мрежа е много яка, не е като твоята - 40кг/квадратен метър и дават натоварване с ув защита. Тя твоята е засенчваща. Лятото слагам такава на оранжерията. Върши и някаква работа за градушки. Обших я с тел отстрани за да я закача към дървенията. А телове ще има - нали на тях ще връзвам домата.

:partyman:

Само така Яворе, професионално. =D>
2 грама на литър слагай от него през 10-тина дена в капковото. Тора ще го слагаш непосредствено преди да полееш, че иначе ще ти зеленясва бързо бидона. И поливай само вечер,та през нощта да се напият и пораснат, а през деня да фотосинтезират. През деня не е добре да се полива. Ефекта е по малък, а и ако е напечена земята парата уврежда корените. Като почват да едреят можеш да почнеш да добавяш и по 2грама/литър калиев нитрат. Фосфора няма да е нужен толкова. Има и с намалено количество фосфор, но ако си взел повече такъв сам можеш да си го коригираш като добавиш калиевия нитрат.

:partyman:


Отново благодаря ! След толкова съвети,черпенето вече е задължително :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Прикопа ми се като ви гледам снимките и като ви чета писанията :-). Хубаво време и богат урожай ви желая на нивичките!
Andri01 - майстор
Аз нямам снимки,но имам мотика. Заповядай :).
nikel - специалист
Аз използвам този модел конструкция вече пета година и съм много доволен.
Използвам фибрилна лента за привързване на домата.

Прикачен файл

20160417_153036.jpg
ivanovbg - майстор
Яворе, забравих да ти кажа да си купиш Вениш. Мулча е рай за голите охлюви и есента ще имаш проблеми със салатките евентуално. Едно пакетче ти стига. Слагай по едно зрънце до всяко коренче домат или краставица, но без да го допира един път месечно. И го пипай с ръкавици , че е контактна отрова!
infomar
nikel написа:
Аз използвам този модел конструкция вече пета година и съм много доволен.
Използвам фибрилна лента за привързване на домата.
Често се чудя, защо ограждате фитарийте/лехите с дъски?
Гледам, че под пръстта слагаш единички тухли.... каква им е целта?
Последна промяна от infomar на чет май 12, 2016 5:42 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: